Herbalife Triathlon Gdynia. Najlepsi Ukraińcy i Cześnik

Na starcie Herbalife Triathlon Gdynia na dystansie half Ironmana stanęło ponad 1300 zawodników z całego świata.

W niedzielę w Gdyni odbyła się największa w Polsce impreza triathlonowa. Pierwsze dwa miejsca w klasyfikacji mężczyzn zajęli Ukraińcy: Viktor Zyemtsev i Anton Blokhin. Mikołaj Luft z Polski był trzeci. Rywalizację Pań zwyciężyła olimpijka Maria Cześnik. 4:01.29 - w tyle Ukrainiec Viktor Zyemtsev (były mistrz świata, dziesięciokrotny zwycięzca zawodów ironman) pokonał 1,9 km wpław, przejechał rowerem 90 km i przebiegł 21,1 km. Drugi na mecie zameldował się rodak zwycięzcy, Anton Blokhin z czasem 4:04.00. Najlepszy z Polaków był trzeci. Mikołaj Luft był pierwszy po rowerowym akordzie, ale na trasie biegowej oddał prowadzenie. Czas Polaka to 4:05.59. Najlepsza wśród kobiet była Maria Cześnik (4:22.34). Polka prowadziła już po wyjściu z wody. W zawodach wzieli też udział byli i obecni ambasadorzy Herbalife Triathlon, którzy przez cały rok przygotowywali się do startu. Do mety dotarli Maciej Stuhr, Borys Szyc, Robert Rozmus, Piotr Kraśko, Marcin Dorociński, Tomasz Karolak i Bartłomiej Topa.