Triathlon. Kalendarz triathlonowy na wrzesień

Jeśli wciąż planujesz pierwszy start i nie możesz się zdecydować, w których zawodach wziąć udział lub chcesz wybrać się jako kibic - obserwator na trasę jednego z triathlonów lub duathlonów, sprawdź triathlonowy kalendarz na wrzesień.
Wrzesień to ostatni dzwonek, żeby zaliczyć w tym sezonie debiut. Oto kalendarz imprez triathlonowych i duathlonowych w Polsce.

Triathlon Przechlewo, 7.09

Zawody odbędą się na dystansie olimpijskim. Do startu zgłosiło się 330 zawodników.

Szczegóły na stronie internetowej organizatora

I Triathlon Lublin "Urodzeni by walczyć", 7.09

To pierwsze zawody triathlonowe w Lublinie. Limit osób - 150. Zapisy wciąż aktywne. Rejestracja odbywa się przez stronę internetową. Zawody odbywają się na dystansie sprinterskim. Tego samego dnia odbędzie się maraton pływacki - dystans 3 kilometry. Więcej informacji na portalu Facebook na fanpage'u imprezy.

Otwarte mistrzostwa Olsztyna w triathlonie i aquathlonie, 7.09

Zawody triathlonowe odbędą się na nietypowym dystansie: 200 m - 8 km - 2 km. Aquathlon 200 m - 2 km. Zapisy wciąż trwają na pod adresem superczas.pl. Więcej informacji o imprezie na stronie internetowej organizatora.

XDU 2013 - Duathlony w Poznaniu, 8.09

Przedostatnia w tym roku impreza z serii XDU 2013 odbędzie się w Dziewiczej Górze. Wciąż można zapisywać się na zawody crossduathlonowe. Startujący będą mieli do pokonania 4 km biegu, 12 km rowerem MTB i 2 km biegu. Więcej szczegółów na stronie internetowej organizatora.

Pierwszy Makowski Duathlon, 8.09

W Makowie Mazowieckim po raz pierwszy odbędą się zawody duathlonowe. Dystans: 5 km biegu, 20 km rowerem, 2,5 km biegu. Więcej informacji i rejestracja zawodnikówna stronie internetowej organizatora.

70.3 Ironman World Championship, 8.09

W niedzielę wystartuje w Las Vegas światowa elita na dystansie pół Ironmana. Wśród kwalifikantów aż pięciu Polaków. Więcej informacji nastronie internetowej organizatora . W poniedziałek relacja z zawodów dostępna na triathlon.sport.pl.

Finał ITU World Triathlon Series w Londynie, 11-15.09

W Londynie odbędzie się finał najbardziej prestiżowego cyklu zawodów triathlonowych na dystansie olimpijskim - ITU World Triathlon Series. Wśród panów sprawa mistrzostwa wciąż jest nierozstrzygnięta. O najwyższy stopień podium stoczą walkę bracia Brownlee i Javier Gomez. Panowie mają porachunki do wyrównania jeszcze z Igrzysk Olimpijskich.

Podobnie jest z rywalizacją kobiet. Walka o złoto wciąż trwa. Do boju staną Anie Haug z Niemiec, Amerykanka Gwen Jorgensen i reprezentantką gospodarzy imprezy Non Stanford. Polskim akcentem będzie start Agnieszki Jerzyk. Małgorzata Otworowska wystartuje najprawdopodobniej w MŚ U-23, które odbędą się podczas imprezy w Londynie. Relacja z zawodów na żywo na Triathlon.sport.pl. Zapraszamy!

Iron Dragon Triathlon, 15.09

Zawody nad Zalewem na Piaskach w Budzyniu odbędą się na dystansie olimpijskim. Zapisy na stronie internetowej sts-timing.pl. Więcej informacji o imprezie na stronie internetowej organizatora.

Otwarte mistrzostwa Polski w Duathlonie, 21.09

Impreza VI Gotyk Duathlon odbędzie się w Toruniu. W imprezie wziąć udział mogą wszyscy zawodnicy posiadający licencję triathlonową. Jeśli takowej nie posiadają, za opłatą 20 złotych otrzymają jednorazową, uprawniającą do startu w zawodach. Zapisy pod adresem mailowym: tkkf@maraton.pl. Więcej informacji na stronie internetowej organizatora.