I Triathlon Lublin 2013. Więcej biegania przez sinice

W sobotę nad Zalewem Zemborzyckim miał się odbyć I Triathlon Lublin 2013. Z powodu niesprzyjających "okoliczności przyrody", odbędą się zawody duathlonowe.
Zawody triathlonowe łączą w sobie trzy konkurencje: kolarstwo, bieganie i pływanie. Z powodu zakwitu sinic pływanie w wodach Zalewu Zemborzyckiego jest zabronione i organizatorzy musieli nieco zmodyfikować plany. Początkowo zawodnicy mieli przepłynąć 750 m, potem przejechać na rowerze 26 km i pobiec na dystansie 5 km. Zamiast pływania uczestnicy zawodów będą jednak więcej biegać. - Z powodu zakazu pływania zmieniamy ten pierwszy etap na bieg na dystansie trzech kilometrów, reszta zostaje bez zmian - informuje organizator Cezary Wicha.

Trzej najlepsi uczestnicy zawodów otrzymają nagrody finansowe, natomiast wszyscy, którzy je ukończą - pamiątkowe medale. Rywalizacja odbędzie się w kategoriach wiekowych - do 35 lat i powyżej.

Organizatorami imprez są: Start Lublin, Lubelskie Towarzystwo Kolarskie, Urząd Miasta Lublin, MOSiR, MPT Lublinianka, WOPR, Lubelski Okręgowy Związek Pływacki i Shiroikaj Judo Club.

Patronat nad imprezą objęli minister sportu i turystyki Joanna Mucha i prezydent Lublina Krzysztof Żuk.

Zapisy w sobotę od 9 do 11 w ośrodku Słoneczny Wrotków (biały namiot).