Mistrzostwa Europy w Aquathlonie. Polacy zdobyli 6 medali, jeden musieli oddać

W sobotę na Mistrzostwach Europy w Kolonii polska reprezentacja zdobyła w sumie sześć medali - 3 złote, 2 brązowe i jeden srebrny. Magdalena Mielnik, która zdobyła dwa medale (złoty w swojej kategorii wiekowej, brązowy w klasyfikacji generalnej), jeden medal musiała jednak oddać

Magdalena Mielnik medal zwróciła już po dekoracji, po skardze, jaką złożyła reprezentacja Rosji. Iryna Abysowa zajęła czwarte miejsce z polską triathlonistką przegrała o ponad 30 sekund. Po zakończeniu zawodów jej sztab złożył zawiadomienie o złamaniu przepisów do organizatorów.

Polka zgłoszona była do kategorii wiekowej U-23 i według Rosjan tylko w tej kategorii mogła być sklasyfikowana. Sędziowie skargę uznali za zasadną i medal brązowy Mielnik odebrali.

-Przed startem miałam informację od organizatorów, że nie będzie problemu z dublowaniem się kategorii - skomentowała kuriozalną sytuację w rozmowie z portalem Xtri.pl Polka. - Mam zdjęcie z dwoma medalami i nikt mi tego nie zabierze - dodała.

Polka ukończyła zawody z czasem 32:19. Mistrzynią Europy została Czeszka Tereza Zimovjanova (31:43), druga była Brytyjka Hannah Kitchen (31:48).

Juniorska siła

Świetnie spisali się juniorzy, którzy zdominowali podia zarówno w rywalizacji kobiet i mężczyzn. Anna Sikora zdobyła złoty medal, trzecia była Justyna Krawczyk. W wyścigu juniorów wygrał Jacek Krawczyk, a Michał Oliwa był drugi.

Aquathlon to zawody składające się z biegu i pływania. Zawodnicy na Mistrzostwach Europy mieli do pokonania kilometr wpław i 2,5 kilometra biegiem.