BEKO Ełk Triathlon 2014. Marek Jaskółka i Agnieszka Jerzyk Mistrzami Polski w "olimpijce"

Marek Jaskółka (AS Szczecin) z czasem 1:59:06 wygrał zawody BEKO Ełk Triathlon i został Mistrzem Polski na dystansie olimpijskim. Drugi na mecie ze stratą 14 sekund zameldował się Mateusz Kaźmierczak (Adgarfit Pro Team), a trzeci był Mateusz Rak (UKS Tri Team Rumia). W rywalizacji Pań najlepsza okazała się Agnieszka Jerzyk (REAL 64-sto), druga była Maria Cześnik (Adgarfit Pro Team), trzecie miejsce dla Magdaleny Mielnik(WMKS). W BEKO Ełk Triathlon wzięło udział prawie 500 uczestników.

W Ełku wystartowała ścisła czołówka polskich triathlonistów. W rywalizacji panów z wody wyszła lekko rozproszona grupa zawodników. Na trasie kolarskiej szybko od grupy odłączył się Marek Jaskółka, który jechał z przewagą kilkunastu sekund nad grupą pościgową. Ostatecznie do strefy zmian wjechał cały peleton. Na biegu rywalizacja toczyła się pomiędzy trójką faworytów do zwycięstwa - Markiem Jaskółką, Mateuszem Kaźmierczakiem i Mateuszem Rakiem. Ostatecznie pierwszy linię mety z czasem poniżej dwóch godzin przekroczył Marek Jaskółka. Podobnie jak w ubiegłym roku drugie miejsce zajął Mateusz Kaźmierczak ze stratą kilkunastu sekund do zwycięzcy. Trzecie miejsce zajął Mateusz Rak.

W wyścigu Pań z ełckiego jeziora pierwsza grupa zawodniczek wyszła po ok. 20 minutach.

Na rowerze grupę prowadzącą utworzyły Agnieszka Jerzyk, Maria Cześnik, Magda Mielnik, Agnieszka Cieślik i Agata Litwin. Na biegu od początku prowadziła Agnieszka Jerzyk, która prowadzenia nie oddała aż do końca zdobywając swój siódmy tytuł Mistrzyni Polski na dystansie olimpijskim. Druga ze stratą niespełna minuty zameldowała się Maria Cześnik. Brązowy medal zdobyła Magda Mielnik