Poznański triathlon w Challenge Family

26 lipca 2015 w stolicy Wielkopolski odbędzie się wyścig na dystansie 1,9 km - 90 km - 21,097 km. To pierwsze zawody z serii Challange Family w Europie Wschodniej

Przyszłoroczna impreza odbędzie się nad Jeziorem Maltańskim. Challenge Poznań będzie pierwszą edycją zawodów z serii Challenge Family, ale będzie już trzecią edycją poznańskiego triathlonu. Tegoroczne zawody zgromadziły ponad 2600 uczestników z całego świata, co uczyniło je jednymi z największych w Europie.

ZAPRZYJAŹNIJ SIĘ Z BRAĆMI BROWNLEE [RECENZJA]

Trasa wyścigu jest płaska i szybka, a na całej jej długości - 1,9 km pływania, 90 km trasy rowerowej i 21 km biegu - zawodnikom towarzyszy doping kibiców.

- Wejście Challenge Family do Polski podniesie prestiż Poznania na triathlonowej mapie Polski, Europy i świata - podkreśla Ryszard Grobelny, Prezydent Poznania i jednocześnie zapalony triathlonista. - Już tegoroczne współorganizowanie tak wielkiej imprezy pokazało, jaki potencjał ma u nas triathlon. Cieszę się, że utrzymamy ten trend stając się częścią światowego cyklu imprez - dodaje.

AGNIESZKA JERZYK: TRIATHLON PRZEZ 360 DNI W ROKU

Prezes Challenge Family, Zibi Szlufcik, podkreśla, że poznański triathlon będzie dla Challenge Family kontynuacją działań jeśli chodzi o tworzenie wysokiej jakości wydarzeń triathlonowych, w których głównym celem jest to, aby każdy zawodnik zdobywał cenne doświadczenie.

- Zawody triathlonowe organizowane w Poznaniu wspaniale się rozwinęły na przestrzeni ostatnich lat, czyniąc to miasto prawdziwą stolicą polskiego triathlonu - mówi Zibi Szlufcik. - Dla mnie cała ta sytuacja ma dodatkowy wymiar osobisty. Urodziłem się w Polsce, a teraz spełnia się moje marzenie o przyłączeniu Challenge Poznań do globalnego cyklu Challenge Family - dodaje.

Zapisy na Challenge Poznań

Zapisy na Challenge Poznań ruszają już trwają. Do 30 października obowiązują najniższe stawki na pakiety startowe. Na dystansie 1/2 ironman - 399 złotych, dystans olimpijski w konwencji non-drafting (150 złotych) i dystans spritnerski (80 złotych)
Zapisy na stronie www.challenge-poznan.pl.

a