Bydgoszcz Triathlon na triathlonowej mapie Polski

Bydgoszcz Triathlon to nowa impreza na triathlonowej mapie Polski, która dynamicznie wchodzi do kalendarza zawodów w 2015 roku. Impreza od pierwszej edycji będzie wchodziła w skład cyklu ENEA Tri Tour. Jest to największy cykl imprez triathlonowych w Polsce. Od początku zapisów zainteresowanie zawodami jest bardzo duże - już w pierwszych godzinach rejestracji pojawiło się ponad 300 zgłoszeń, z czego większość została już opłacona.

Zawody Bydgoszcz Triathlon odbędą się 12 lipca 2015 roku, dzięki temu wielu zawodników będzie mogła się sprawdzić przed Challenge Poznań (25-26 lipca 2015 r.). W mieście nad Brdą zawodnicy będą mogli wybrać dwa dystanse - krótki (950m pływania/45km trasy rowerowej/10,55km biegu) i superkrótki (475m pływania/22,5km trasy rowerowej/5,275km biegu). Ciekawą sprawą jest to, że pod koniec sierpnia odbędzie się również Triathlon Borówno-Bydgoszcz. Taka sytuacja na przestrzeni kilku miesięcy zapewni miłośnikom triathlonu wszystkie możliwe dystanse, czyli superkrótki, krótki, średni i pełny, w jednym mieście.

Bydgoszcz Triathlon

- Doszliśmy do wniosku, że jest spore zapotrzebowanie na zawody triathlonowe w dużych miastach, zwłaszcza w dystansach osiągalnych także dla amatorów i debiutantów. Bydgoszcz jest idealnym miejscem do zorganizowania dużej imprezy triathlonowej. Miasto posiada świetną infrastrukturę sportową, czystą rzekę Brdę przepływającą przez samo centrum oraz zrewitalizowane Bulwary, na których rozegrany zostanie etap biegowy – tak motywują inicjatywę utworzenia zawodów Bydgoszcz Triathlon organizatorzy Aleksander Skorecki i Jakub Kubiński.

Podczas Bydgoszcz Triathlon prowadzona będzie klasyfikacja drużynowa oraz odbędą się Mistrzostwa Polski Lekarzy i Prawników. Natomiast jeśli ktoś nie czuje się na siłach by spróbować triathlonu indywidualnie, będzie miał szanse w sztafecie i to na obydwu dystansach.

Motivato

- Bydgoszcz Triathlon dołącza już w tym roku do ENEA Tri Tour, ponieważ tak jak inne wydarzenia cyklu, miasto to ma w sobie coś wyjątkowego. Będą to idealne zawody, aby zakochać się w triathlonie – etap pływacki w rzece, szybka trasa kolarska, trasa biegowa leżąca wzdłuż pięknego nadbrzeża Brdy oraz przede wszystkim wspólne treningi i spotkania, które nawet amatorom pozwolą odpowiednio się przygotować do imprezy – mówi Wojciech Kruczyński, dyrektor Endu Sport i współorganizator cyklu ENEA Tri Tour 2014. – Widać, że organizatorzy są czynnymi triathlonistami, ponieważ ich głównym celem jest maksymalizacja radości ze startu wśród zawodników – dodaje.

Rejestracja na zawody rozpoczęła się już 15 grudnia 2014.

Więcej informacji na temat wydarzenia można znaleźć na stronie: www.bydgoszcztriathlon.pl