73 dni do Herbalife IRONMAN 70.3 w Gdynii. Triathloniści wystartują na nowych trasach

Do startu Herbalife IRONMAN 70.3 w Gdyni zostało już tylko 73 dni. Z tej okazji na Skwerze Kościuszki w Gdyni uruchomiony został zegar odliczający czas do startu pierwszych w historii polskiego triathlonu zawodów z cyklu IRONMAN. Organizatorzy zaprezentowali również nowe trasy gdyńskiej imprezy.

Herbalife Ironman 70.3 Gdynia

Data uruchomienia zegara nie jest przypadkowa. 73 dni symbolizują dystans 70.3 mil, jaki do pokonania będą mieć uczestnicy Herbalife IRONMAN 70.3 - mówi Anna Borg, dyrektor zarządzająca Timex Group Polska. - Timex, jako promotor największego na świecie zespołu triathlonowego o nazwie Timex Multisport Team, także w Polsce chce upowszechniać dobre praktyki związane z tą dyscypliną.

Kształt zegara nawiązuje do słynnego symbolu IRONMAN M-dot. - mówi Michał Drelich, dyrektor zarządzający Sport Evolution. - Chcemy, żeby zawodnicy, mieszkańcy Gdyni oraz turyści pamiętali, że już 9 sierpnia oczy triathlonistów z całego świata będą skierowane na Gdynię.

Zmiany na trasach pływackich, rowerowych i biegowych

Podczas konferencji organizatorzy przedstawili również nowe trasy Herbalife IRONMAN 70.3 w Gdyni. - W stosunku do poprzednich edycji imprezy, zawodników czeka kilka istotnych zmian - mówi Piotr Netter, zastępca dyrektora ds. organizacyjnych Herbalife IRONMAN 70.3.- Pierwszą jest organizacja początku zawodów. Zawodnicy startować będą falami w swoich kategoriach wiekowych. Poszczególne kategorie będą mieć inny kolor czepków. Zmieniona została również trasa pływacka. Uczestnicy płynąć będą w głąb Zatoki Gdańskiej, a nie jak dotychczas wzdłuż brzegu. Przebieg wyścigu kolarskiego, tak jak w ubiegłym roku składać się będzie z dwóch pętli o długości 45 kilometrów. Trasa została jednak zmodyfikowana. Jest płaska i zróżnicowana krajobrazowo. Prowadzić będzie m.in. przez centrum Gdyni, dzielnicę przemysłową, Rumię oraz zielone tereny Gminy Kossakowo. Zmianie uległa również trasa biegowa. Pętla została wydłużona z 5 do 7 km, co oznacza, że zawodnicy będą mieć do pokonania trzy, a nie jak dotychczas cztery okrążenia - mówi Piotr Netter.

10.08.2014 Gdynia . Herbalife Triathlon Gdynia . Fot. Dominik Sadowski / Agencja Gazeta DOMINIK SADOWSKI

Gwiazdy znów na trasie

Herbalife IRONMAN 70.3 Gdynia wraz z imprezami towarzyszącymi odbędzie się 7-9 sierpnia. W programie  zaplanowano zawody na dystansie długim (1,9 km pływania - 90 km rowerem i 21,1 km biegiem) oraz sprinterskim (0,75 km - 20 km - 5 km) oraz  sztafety dla 3-osobowych drużyn. Najmłodsi będą mogli spróbować swych sił w pływaniu i bieganiu w tzw. aquathlonach. Wśród startujących, jak co roku, nie zabraknie znanych osób. Swój udział zapowiedziały drużyny telewizji TVP oraz POLSAT, a także Jasiek Mela, niepełnosprawny podróżnik i społecznik.

Uczestnicy Herbalife IRONMAN 70.3 będą mogli zdobyć 35 slotów klasyfikacyjnych na mistrzostwa świata IRONMAN 70.3, które przyszłym roku odbędą się w Australii.

Więcej informacji i zapisy na www.ironmangdynia.pl