Mistrzostwa Polski w Kołobrzegu już w nadchodzący weekend

Kolejna impreza z cyklu Enea Tri Tour - Triathlon Kołobrzeg 2015 - startuje już 21 czerwca. Nadmorski kurort po raz kolejny ugości triathlonistów. W ramach zawodów organizowane będą Mistrzostwa Polski Weteranów na dystansie olimpijskim oraz Mistrzostwa Polski w Duathlonie. Dla uczestników przygotowano także dystans sprinterski i olimpijski. Naturalnym wyróżnikiem kołobrzeskiej imprezy jest odcinek pływacki rozgrywany na otwartym morzu.

Zawody rozpoczną się od rywalizacji w Morzu Bałtyckim, odpowiednio na dystansie 1,5 km (olimpijski) i 750 m (sprinterski). Następnie triathloniści pojadą niezwykle urozmaiconą trasą kolarską (analogicznie: 40 km i 20 km) w kierunku Korzystna. Zmagania zakończą się na trasie biegowej (10 km i 5 km), która będzie przebiegać przez alejki parku oraz nadmorską promenadę.

- Mamy nadzieję, że Triathlon Kołobrzeg 2015 odbędzie się w łaskawszych niż zeszłoroczne warunkach atmosferycznych. Triathlonistom i kibicom życzę pięknej słonecznej pogody i łagodnego morza - podkreśla Janusz Gromek, Prezydent Miasta Kołobrzeg. - Nie zmienia to faktu, że wyjątkowa atmosfera, która towarzyszyła imprezie zaowocowała uznaniem jej, jako jednego z lepszych zeszłorocznych debiutów. Jestem przekonany, że także w tym roku Kołobrzeg będzie gościł najpopularniejszą imprezę sezonu triathlonowego - dodaje.

Oprócz „klasycznego” triathlonu w Kołobrzegu podejmą rywalizację zawodnicy biorący udział w Mistrzostwach Polski w Duathlonie. Będą mieli do pokonania 10 kilometrową trasę biegową wzdłuż wybrzeża, następnie 40 kilometrowy odcinek rowerowy poprowadzony ulicami miasta. Na koniec znów staną do walki na etapie biegowym, tym razem do pokonania będzie o połowę krótszy dystans 5 km.

Zmagania zawodników etapu rowerowegoMateriał organizatora

- Pomimo wyczerpującego etapu pływackiego, Triathlon Kołobrzeg jest świetną okazją do zadebiutowania w tej dyscyplinie. Specjalnie dla tych, którzy wystartują po raz pierwszy, przygotowano dystans sprinterski - 750 m etapu pływackiego, 20 km rowerowego oraz 5 km trasy biegowej - podkreśla Grzegorz Kinelski, wiceprezes ds. handlowych Enei, sponsora tytularnego cyklu. - Nie zapominamy oczywiście o kibicach i mieszkańcach Kołobrzegu, dla których przygotowaliśmy moc atrakcji w strefie ENERGIA+ Aktywne życie - dodaje.

Szczegółowy harmonogram imprezy znajduje się tutaj: http://triathlonkolobrzeg.pl/info/harmonogram

Triathlon Kołobrzeg 2015 to idealna okazja dla miłośników sportu na podjęcie nowych wyzwań, a dla kibiców, w tym wczasowiczów, na spacer promenadą i dopingowanie zawodników.

Wszyscy uczestnicy, którzy wezmą udział przynajmniej w jednej imprezie cyklu Enea Tri Tour mogą wziąć udział w loterii o nagrodę główną - Volvo V40 Cross Country, ufundowanym przez sponsora głównego cyklu Firmę Karlik Autoryzowanego Dealera Volvo. Więcej informacji na temat Triathlonu Kołobrzeg oraz zapisów można uzyskać na stronie http://triathlonkolobrzeg.pl/pl/