Sukces Jerzyk, Szczerbińskiej i paratriathlonistów! Triathlonowe Mistrzostwa Europy za nami.

W miniony weekend w Genewie odbyły się Mistrzostwa Europy w triathlonie. Polska reprezentacja ścigała się z najlepszymi zawodnikami. Startująca z Elitą Agnieszka Jerzyk zajęła świetną 6 pozycję, a Mistrzynią Europy wśród grup wiekowych została Małgorzata Szczerbińska!

W piątek, 10 lipca, rozegrany został wyścig kategorii wiekowych. Prowadzona przez trenera Marcina Waniewskiego, 24-letnia Małgorzata Szczerbińska z czasem 1:11:34 została Mistrzynią Europy w grupie wiekowej 20-24 lata, wygrywając równocześnie cała rywalizację na dystansie sprinterskim.

Zawodniczka MKS Triathlon Malbork pokonała 750 metrów pływania w czasie 11 minut i 41 sekund, 20,4 kilometra trasy rowerowej w 38 minut i 21 sekund i przebiegła 5 kilometrów w 18 minut i 10 sekund.

Tego samego dnia odbywał się też wyścig paratriathlonistów. Duet Łukasz Wietecki i Tomasz Domagała z czasem 01:02:49 zdobyli brązowy medal na sprinterskim dystansie.

Małgorzata Szczerbińska, Łukasz Wietecki, Tomasz Domagała i Andrzej Olejniczak na Mistrzostwach Europy w Genewie.Małgorzata Szczerbińska, Łukasz Wietecki, Tomasz Domagała i Andrzej Olejniczak na Mistrzostwach Europy w Genewie. Sporturismo Sporturismo

W sobotę, 11 lipca, rozgrywany był wyścig Elity, na dystansie olimpijskim . Zawodnicy do pokonania mieli 1,5 kilometra pływania, 40,8 kilometrów na rowerze i 10 kilometrów biegu. Bardzo dobry start odnotowały polskie reprezentantki. Agnieszka Jerzyk z czasem 02:10:20 zajęła wysokie 6 miejsce.

Polscy triathloniści na Mistrzostwach Europy w GenewiePolscy triathloniści na Mistrzostwach Europy w Genewie Sporturismo

Sporturismo

Pokonanie etapu pływackiego zajęło jej 20 minut i 39 sekund, rower 1 godzinę, 12 minut i 21 sekund, a bieg 36 minut i 13 sekund.

Maria Cześnik uplasowała się na 20 miejscu (02:13:02), a Paulina Kotfica była 27 (02:15:22).

Na tym samym dystansie wśród Elity mężczyzn Sylwester Kuster uplasował się na 32 pozycji (01:59:56). Zawodów nie ukończyli Mateusz Rak i Dariusz Kowalski.

Wśród Juniorów Kamil Damentka z czasem 1:00:24 zajął 41 miejsce, a Jacek Krawczyk z czasem 1:00:25 miejsce 42.