Finał triathlonowego cyklu Enea Tri Tour w Przechlewie

Ponad 800 triathlonistów z całej Polski wystartuje w Prime Food Triathlon Przechlewo 2015. Nad Jeziorem Końskie odbędą się m.in. triathlonowe Mistrzostwa Polski na dystansie olimpijskim i Klubowe Mistrzostwa Polski Sztafet. Na starcie nie zabraknie znanych triathlonowych nazwisk - Agnieszki Jerzyk, Ewy Bugdoł czy Łukasza Kalaszczyńskiego. Każdy, kto w dniach 5 i 6 września odwiedzi Przechlewo, może spodziewać się wielkich sportowych emocji.

Przechlewo po raz pierwszy w historii będzie gospodarzem mistrzowskiej rywalizacji o najwyższe triathlonowe tytuły. Gorący doping kibiców i wspaniała, rodzinna atmosfera, mogą sprawić, że wrześniowa impreza po raz kolejny podbije serca zawodników i kibiców.

- Odwiedzając w ubiegłym roku Przechlewo w roli kibica, byłam świadkiem świetnej imprezy. Nic więc dziwnego, że zawody uzyskały prawo do organizacji triathlonowych Mistrzostw Polski. Mam nadzieję, że na trasie pojawi się dużo kibiców, bo ich obecność dodaje zawodnikom siły. Spodziewam się bardzo ciekawej rywalizacji o medale Mistrzostw Polski, gdyż faworytów do zwycięstwa jest wielu - mówi triathlonistka, Agnieszka Jerzyk. - Chciałabym wygrać i po raz kolejny obronić tytuł mistrzowski. Zdaje sobie sprawę, że nie będzie to łatwe, bo dzień wcześniej wezmę udział w MP Sztafet. Będzie to dla mnie wyzwanie, gdyż nigdy wcześniej nie startowałam dzień po dniu - dodaje.

Agnieszka Jerzyk powalczy o mistrzowski tytuł m.in. z sześciokrotną Mistrzynią Polski na długim dystansie, Ewą Bugdoł. Z kolei w rywalizacji mężczyzn zmierzą się ze sobą m.in. Łukasz Kalaszczyński i będący w topowej sportowej formie w tegorocznym cyklu Enea Tri Tour, Christopher Pietruczuk.

 

triathlonhttps://www.facebook.com/TriathlonPrzechlewo2013

 

Wysoki poziom

Oprócz mistrzowskiej rywalizacji w kategorii pro i amator, kibice będą także świadkami rywalizacji indywidualnej na dystansie 112,95 (tzw. „połówce”) i sztafet na dystansie 56,5 (tzw. „ćwiartce”).  Wystartują w nich znani sympatykom triathlonu zawodnicy - Maciej Chmura, czy Jakub Dec. Nie zabranie też reprezentantów klubu ZKS Contra, którzy „zbierają” kilometry w ramach akcji charytatywnej „Biegamy dla siebie i dla innych”.

- Zawody będą miały naprawdę wysoki poziom, zarówno ze względu na mistrzowską rywalizację, jak i pozostałe zmagania - ocenia Paweł Nowak, Prezes Zarządu firmy Prime Food, jeden z organizatorów Prime Food Triathlon, który wystartuje na dystansie 112,95. - Z doświadczenia wiem, że trasa zawodów bywa wymagająca, jednak z pewnością będzie ona sprzyjać osiąganiu jak najlepszych rezultatów.  Zapraszam wszystkich na Prime Food Triathlon Przechlewo 2015 - dodaje.

Zawody rozpoczną i zakończą się na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Przechlewie. Etap pływacki odbędzie się w Jeziorze Końskie. Etap kolarski zostanie rozegrany na trasie Przechlewo - Rzeczenica, a całość zwieńczy bieg po okolicznej trasie.

 

triathlonhttps://www.facebook.com/TriathlonPrzechlewo2013

Ukoronowanie sezonu

Prime Food Triathlon Przechlewo to ostatnia impreza w ramach największego w Polsce cyklu imprez triathlonowych - Enea Tri Tour. Przez kilka miesięcy w 9 imprezach wzięły udział tysiące zawodników i kibiców.

- Wrześniowa impreza w Przechlewie będzie prawdziwym ukoronowaniem tegorocznego sezonu triathlonowego pełnego pozytywnej energii i wielkich sportowych emocji. Już teraz życzę powodzenia wszystkim uczestnikom tych zawodów - podsumowuje Grzegorz Kinelski, wiceprezes ds. handlowych Enei, która jest sponsorem tytularnym cyklu Enea Tri Tour.

Wtóruje mu Wojciech Kruczyński, prezes Endu Sport i współorganizator cyklu Enea Tri Tour: - Zbliżamy się do końca sezonu triathlonowego. Był on z pewnością ciekawy i pełen wyzwań - nie tylko sportowych, ale również organizacyjnych. Udało nam się im sprostać, czego dowodem jest wysoki poziom zawodów rozgrywanych w ramach cyklu Enea Tri Tour. W Przechlewie poprzeczka postawiona będzie równie wysoko -  mówi.

Oprócz sportowych zmagań, wszyscy odwiedzający Przechlewo, będą mogli liczyć na dodatkowe atrakcje (m.in. konkurs kibicowania, możliwość rejestracji do bazy dawców szpiku, zajęcia sportowe, czy specjalną strefę dla kibiców ENERGIA+ Aktywne życie). Szczegóły na temat Prime Food Triathlon Przechlewo można znaleźć na stronie http://www.triathlonprzechlewo.pl.