Mistrzostwa Świata IRONMAN 70.3 - triumf Frodeno i Ryf, liczny udział Polaków

Jan Frodeno i Daniela Ryf wygrali rozgrywane w minioną niedzielę Mistrzostwa Świata IRONMAN 70.3, które pierwszy raz odbyły się w Europie. W Zell am-See wystartowało 2500 osób, w tym spora grupa Polaków.

Jan Frodeno na mecie zameldował się po 3 godzinach 51 minutach i 19 sekundach . Drugi wśród mężczyzn był Sebastian Kienle w czasem 3:52:48, a trzeci Javier Gomez (3:55:05).

Wśród kobiet wygrała Daniela Ryf, która dystans 1,9 km pływania, 90 km na rowerze i 21 km biegu pokonała w czasie 4:11:34 . Druga była Heather Wurtele z czasem 4:23:07, a trzecia Anja Beranek, która na mecie była po 4 godzinach 24 minutach i 10 sekundach.

Tegoroczni zwycięzcy wyścigu stali już wspólnie na pierwszym stopniu podium. Zarówno Frodeno, jak i Ryf, wygrali rozgrywane na początku lipca Mistrzostwa Europy IRONMAN we Frankfurcie. Jeśli jesienią powtórzą taki układ na mistrzostwach świata będzie to prawdopodobnie pierwsza tego typu sytuacja w historii.

Tegoroczna edycja Mistrzostw Świata IRONMAN 70.3 jest wyjątkowa, bo pierwszy raz rozegrana została w Europie. Od zeszłego roku lokalizacja mistrzostw jest ruchoma. Wcześniej przez wiele lat wyścig rozgrywany był w Las Vegas. W przyszłym roku najlepsi zawodnicy będą ścigać się w Australii.

Najszybszym z Polaków był Daniel Formela , który na mecie zameldował się po 4 godzinach i 22 minutach. Wśród Polaków na trasie można było zobaczyć m.in. Marcina Koniecznego , który z czasem 4:26:47 zajął 7 miejsce w swojej kategorii wiekowej. Filip Przymusiński uzyskał czas: 4:29:51, Michał Podsiadłowski : 4:31:01.