Zmiany, zmiany, czyli nowa odsłona Herbalife IRONMAN 70.3 Gdynia

Na edycję 2015 pakiety startowe na największą imprezę triathlonową w Polsce wyprzedały się w ciągu 3 dni. Jak będzie w tym roku? Zobaczymy już 1 grudnia, kiedy o 18.00 rozpoczną się zapisy na Herbalife IRONMAN 70.3 Gdynia 2016. Organizatorzy podali szczegóły przyszłorocznej edycji imprezy, która odbędzie się 5-7 sierpnia 2016!

Miejsc będzie więcej, ale trasa trudniejsza

Wszystkich tych, którzy boją się, że nie zdążą się zarejestrować powinna trochę uspokoić wiadomość, że zwiększono liczbę pakietów na popularną „połówkę” o 500 sztuk. Tym samym zawody w Gdyni staną się jednymi z największych zawodów na dystansie IM 70.3 w Europie, z 2500 triathlonistami na trasie.

W 2016 roku zawodnicy będą się ścigać po nowej trasie rowerowej. Organizator zaplanował jedną, 90-kilometrową pętlę po Kaszubach! Nowa trasa rowerowa to nie tylko większy komfort rywalizacji, ale także gwarancja przepięknych widoków. W zeszłym roku było dość ciasno, więc w przyszłorocznej edycji nie powinno być już tego problemy. Do tej pory płaska, szybka gdyńska trasa zmieni się w bardziej wymagającą. Na jednej pętli do pokonania będzie 764 m przewyższenia. Jak powiedział na konferencji Michał Drelich, z agencji Sport Evolution, Rafał Majka twierdzi, że jest to trudna trasa. Kolarzom może ona przypominać trasę z wyścigu Cyklo Gdynia.triathlon, gdyniaSport Evolution

Zmianie ulegnie również trasa pływacka. Zawodnicy wprawdzie nadal startować będą z Plaży Miejskiej w Gdyni, ale wyjście z wody będzie się znajdować na szczycie Skweru Kościuszki. W miejscu, w którym dotychczas była meta stanie nowa, zdecydowanie większa „Strefa Zmian”.triathlon, gdyniaSport Evolution

Meta na Plaży Miejskiej w Gdyni, expo i biuro zawodów na Skwerze Kościuszki

Meta zawodów zostanie przeniesiona ze Skweru Kościuszki na Plażę Miejską w Gdyni. Organizatorzy zamierzają zbudować amfiteatr z trybunami dla 1,5 tysiąca kibiców. Za metą, w Marinie Gdynia powstanie zamknięta „Strefa Finishera”, w której odbędzie się także odprawa techniczna i welcome banquet dla zawodników przed zawodami. W miejscu, w którym dotychczas była „Strefa Zmian”, powstanie ogromna, bo licząca około 3 tysięcy mkw. „Strefa Expo”, gdzie wystawiać się będą producenci sprzętu oraz sponsorzy imprezy.

W „Strefie Expo” na Skwerze Kościuszki będzie się mieściło także Biuro Zawodów. Wszystkie te zmiany spowodują, że najważniejsze z punktu widzenia zawodników i kibiców atrakcje będą skoncentrowane w jednym miejscu, a expo będzie czynne od piątku do niedzieli (jeden dzień dłużej niż dotychczas).

Kolejną zmianą wprowadzoną od 2016 roku będzie system worków w strefie zmian, zamiast skrzynek, czyli rozwiązanie znane z zagranicznych edycji imprez ze znakiem IM.

triathlon, ironman gdynia,Polska Biega na Herbalife IRONMAN 70.3 Gdynia 2015

Nowe stawki opłat startowych na dystansie IRONMAN 70.3

W 2016 roku organizator Herbalife IRONMAN 70.3 Gdynia przygotował 2500 pakietów startowych na dystansie IRONMAN 70.3, 1000 pakietów startowych na dystansie sprinterskim, 100 pakietów dla sztafet i 500 pakietów na zawody ITAKA IRONKIDS. Pierwsze 1000 osób, które zarejestrują się na dystans IRONMAN 70.3 zapłaci za udział w imprezie 135 Euro, kolejne 1000 pakietów będzie kosztowało 185 Euro, a za ostatnie 500 pakietów trzeba będzie zapłacić 220 Euro. Na dystansie sprinterskim i w sztafetach oraz zawodach dla dzieci wysokość opłaty startowej nie ulegnie zmianie. Herbalife IRONMAN 70.3 Gdynia to nadal najtańsze zawody w całym cyklu IRONMAN 70.3 na świecie.

Zbieramy pieniądze na szkolenie wolontariuszy i stypendia dla młodych sportowców

W 2016 roku wraz z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy oraz Fundacją Miasta Sportu organizatorzy zamierzają przeszkolić grupę 500 wolontariuszy z udzielania pierwszej pomocy oraz w zakresie ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych, wraz z nabyciem uprawnień do pracy jako służba informacyjna na imprezach sportowych. Drugi cel, na który zbierane będą pieniądze to program stypendialny dla młodych, uzdolnionych sportowców, których talent ma rozbłysnąć podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio 2020. Darowizny można będzie dokonać podczas rejestracji do Herbalife IRONMAN 70.3 Gdynia. Wystarczy wybrać w formularzu zgłoszeniowym cel, który uczestnicy chcieliby wesprzeć i wskazać kwotę (nie mniej niż 1 Euro), która zostanie doliczona do opłaty startowej, a następnie przekazana na konto Fundacji Miasta Sportu. Wsparcie finansowe przekazane Fundacji Miasta Sportu jest przeznaczone w całości na cele statutowe.09.08.2015 Gdynia . Triathlon Herbalife Ironman 2015 fot. Lukasz Glowala / Agencja Gazeta ŁUKASZ GŁOWALA

Rok kultury w triathlonie

W ramach ogłoszonego Roku Kultury w Triathlonie powstanie IRONMAN TV - nowa platforma video i magazyn triathlonowy Maćka Dowbora - „kropka nad M”.

W marcu 2016 roku ruszy IRONMAN TV - platforma video, na której będzie można oglądać m.in. magazyn triathlonowy Maćka Dowbora - „kropka nad M”, który od marca do sierpnia będzie co tydzień przeprowadzał rozmowy z ciekawymi ludźmi ze świata triathlonu i nie tylko. Swoje filmiki na IRONMAN TV będą mogli zamieszczać wszyscy miłośnicy triathlonu dzięki specjalnej aplikacji stworzonej przez Atende Software. A w trakcie zawodów dostępna będzie relacja na żywo z Gdyni.

Poza telewizją pojawi się też triathlonowy teatr. W sierpniu w Gdyni będzie miała miejsce premiera przedstawienia teatralnego „IRONMAN” w reżyserii Piotra Nowaka. W główne role wcielą się Bartłomiej Topa, Leszek Lichota, Piotr Nowak i Waldemar Błaszczyk, którzy mają za sobą starty w zawodach triathlonowych. Sztuka opowiadać będzie o wieczorze przedstartowym, kiedy to w jednym hotelowym pokoju zamieszkują ze sobą zawodnik PRO, weganin, górnik oraz handlowiec.

Bilety na premierowe przedstawienia (5 i 6 sierpnia) będą w sprzedaży od lutego 2016 roku.

Organizatorzy zapowiadają, że to tylko przedsmak tego, co czeka uczestników i kibiców Herbalife IRONMAN 70.3 Gdynia w 2016 roku. Informacje o tych i innych zaplanowanych działaniach  będą podawane do publicznej wiadomości m.in. na stronie internetowej www.ironmangdynia.pl oraz na oficjalnym profilu facebook.com/polandtriathlon.