Ewa Bugdoł kolejny raz najlepsza w triathlonowym światowym rankingu

Kolejny wielki sukces Ewy Bugdoł! Polska zawodniczka już po raz trzeci z rzędu okazała się najlepszą triathlonistką, zajmując pierwsze miejsce w światowym rankingu kobiet w triathlonie na dystansie długim (ITU). Wyróżnienie to potwierdza ciągle utrzymującą się wysoką formę zawodniczki WLKS Kmicic Częstochowa.

Wielokrotna Mistrzyni Polski w triathlonie na dystansie długim uzyskała w zestawieniu ITU 1499,09 punktów i tym samym wyprzedziła Finkę Kaisę Lehtonen (1372,97) oraz Szwedkę Camillę Lindholm (1007,89).

Jak przyznaje sama Ewa Bugdoł, trzecia pod rząd wygrana w tej klasyfikacji to niesamowite wyróżnienie.

- Jestem niezwykle szczęśliwa, że udało mi się po raz kolejny zająć pierwsze miejsce. Muszę zaznaczyć, że zawdzięczam to przede wszystkim mojej rodzinie oraz trenerom Grzegorzowi Zgliczyńskiemu i Mirosławowi Gołębiowskiemu. To właśnie dzięki nim mogłam przygotowywać się do sezonu 2015 - mówi Ewa Bugdoł, sponsorowana przez RAFAKO S.A. zawodniczka.

Ewa Bugdoł triumfuje w Światowym Rankingu Kobiet w Triathlonie na Dystansie Długimhttps://www.facebook.com/Ewa-Bugdol-Blog-425457297541436/

Warto pamiętać, że początek poprzedniego sezonu Ewa Bugdoł przywitała problemami zdrowotnymi. Na szczęście w kolejnych zmaganiach radziła sobie coraz lepiej, co potwierdza m.in. pierwsze miejsce w Pucharze Świata ITU w Weihai w Chinach oraz druga lokata w Ironman 70.3 Gurye w Korei Południowej.

- Cieszę się, że sezon 2015 zakończyłam w ten sposób. Kontuzja kolana pokrzyżowała nieco moje plany. Na szczęście wyniki następnych startów były już w pełni satysfakcjonujące - opowiada Ewa Bugdoł.

Ewa Bugdoł triumfuje w Światowym Rankingu Kobiet w Triathlonie na Dystansie Długimhttps://www.facebook.com/Ewa-Bugdol-Blog-425457297541436/

Obecnie polska triathlonistka przygotowuje się do zawodów pod okiem trenera Grzegorza Zgliczyńskiego w Stanach Zjednoczonych w Denver (stan Kolorado), gdzie intensywnie pływa, biega i jeździ na rowerze. Natomiast już 10 kwietnia Ewa Bugdoł wystartuje w pierwszych zawodach nowego sezonu, a będzie to Ironman 70.3 (1,9 km pływanie, 90 km jazda na rowerze, 21,1 km bieg) w Teksasie.