5150 Warsaw Triathlon. Takiej imprezy w stolicy jeszcze nie było! [SZCZEGÓŁY]

Triathlon w Warszawie? Dlaczego nie? Zapisy do pierwszych tego typu międzynarodowych zawodów w stolicy w ramach 5150 Triathlon Series - startują 15 lutego.

12 czerwca (niedziela) zapowiada się niezwykle atrakcyjnie. Tego dnia piłkarska reprezentacja Polski zmierzy się z Irlandią Północną w Nicei o pierwsze punkty w mistrzostwach Europy.

Tego dnia również o godz. 9 rozpocznie się 5150 Warsaw Triathlon z cyklu WTC (World Triathlon Corporation), organizatora legendarnych zawodów Ironman. - Cieszymy się, że Warszawa pojawia się na mapie miast, w których organizowane są międzynarodowe zawody triathlonowe. W zawodach WTC co roku bierze udział 300 tys. osób. Do stolicy przyjadą miłośnicy triathlonu z kilkudziesięciu krajów - mówi Michał Drelich, dyrektor zarządzający Sport Evolution, organizator 5150 Warsaw Triathlon.

OTO TRIATHLONOWE ROWERY, KTÓRE ZWALĄ CIĘ Z NÓG! A JAKIE CENY...

Warszawskie zawody zostaną rozegrane na dystansie olimpijskim. Uczestnicy przepłyną 1,5 km, przejadą 40 km na rowerze, a na koniec pobiegną 10 km. Na ukończenie rywalizacji będą mieli maksymalnie 4 godziny.

Trasa

5150 Warsaw Triathlon. Trasa pływacka 5150 Warsaw Triathlon. Trasa pływacka

Długo zastanawiano się nad tym, gdzie w Warszawie może zostać rozegrana konkurencja pływacka. Rozważano różne opcje m.in. Jeziorko Czernakowskie i Kanał Żerański. Ostatecznie organizatorzy zdecydowali się na Białobrzegi w Zalewie Zegrzyńskim. Stamtąd zawodnicy dojadą do centrum Warszawy. Na Placu Teatralnym powstanie tzw. IRONMAN Village. Przy Teatrze Wielkim - Operze Narodowej będzie zlokalizowana również meta. Trasa biegowa będzie poprowadzona m.in. Krakowskim Przedmieściem i ulicą Karową.

5150 Warsaw Triathlon. Trasa rowerowa 5150 Warsaw Triathlon. Trasa rowerowa

- Kiedy padłą propozycja na goszczenie tak prestiżowych zawodów o międzynarodowym zasięgu, nie mieliśmy wątpliwości, że to dobry pomysł. 5150 Warsaw Triathlon uzupełni listę plenerowych imprez w naszym mieście, do których zaliczamy m.in. Tour de Pologne, Memoriał Kamili Skolimowskiej czy Maraton Warszawski - mówi Jarosław Jóźwiak, wiceprezydent Warszawy.

5150 Warsaw Triathlon. Trasa biegowa 5150 Warsaw Triathlon. Trasa biegowa

Zapisy

Rejestracja zostanie uruchomiona 15 lutego na stronie: 5150warsaw.com. Limit uczestników wynosi 1500 osób. Opłaty startowe wynoszą: pierwsze 500 pakietów w cenie: 75 euro, kolejne 1000 pakietów w cenie 100 euro.