5150 Warsaw Triathlon. Elliot Smales i Paulina Kotfica najlepsi w stolicy!

Młody Brytyjczyk, Elliot Smales został zwycięzcą pierwszej edycji 5150 Warsaw Triathlon. Najlepszą zawodniczką została Paulina Kotfica. Na metę w samym centrum Warszawy wbiegło prawie 800 uczestników. Pierwsza edycja warszawskiego triathlonu za nami!

W pierwszej edycji 5150 Warsaw Triathlon wzięli udział najlepsi polscy triathloniści, ale na mecie musieli uznać wyższość zawodnika z Wielkiej Brytanii. Elliot Smales jako pierwszy ukończył etap pływacki, który rozgrywał się w oddalonym o 40 kilometrów od mety Zalewie Zegrzyńskim. Na trasie rowerowej musiał ustąpić miejsca czterem Polakom, z aktualnym Mistrzem Polski na dystansie średnim, Mikołajem Luftem na czele. Luft jako pierwszy pojawił się w strefie zmian T2 i wyruszył na trasę biegową, mając minutę przewagi nad Tomaszem Szalą. Na biegu szósty bieg włączył jednak ponownie Elliot Smales. Brytyjczyk potrzebował zaledwie 32 minut i 59 sekund na pokonanie dziesięciokilometrowej trasy i jako pierwszy, przy owacji licznie zgromadzonych kibiców, zameldował się na mecie z czasem 1 godziny, 55 minut i 57 sekund. Jako drugi, a zarazem najlepszy z Polaków, na Placu Teatralnym pojawił się Marcin Ławicki, który stracił do zwycięzcy 51 sekund. Trzeci był Tomasz Szala.

Najszybsze kobiety 5150 Warsaw Triathlon

5150 Warsaw Triathlon, triathlon, warszawa www.sportografia.pl www.sportevolution.pl

W rywalizacji pań najlepsza okazała się reprezentantka Polski Paulina Kotfica, która pomimo wyjścia z wody na drugiej pozycji, za Hanną Kaźmierczak, szybko objęła prowadzenie na etapie kolarskim i sukcesywnie zwiększała przewagę nad rywalkami. O drugie miejsce walczyły Joanna Sołtysiak, Aleksandra Jędrzejewska i Hanna Kaźmierczak. Sołtysiak, dzięki dobrej jeździe na rowerze odjechała rywalkom i pomimo słabszego biegu nie oddała drugiego stopnia podium. Trzecie miejsce zajęła ostatecznie Jędrzejewska, na czwartym miejscu była Hanna Kaźmierczak, na piątym Joanna Skutkiewicz.

5150 Warsaw Triathlon, triathlon, warszawa www.sportografia.pl www.sportevo

5150 Warsaw Triathlon - pierwsza taka impreza w Warszawie

5150 Warsaw Triathlon to pierwsza duża impreza triathlonowa w stolicy. Pierwszy raz zawodnicy mogli rywalizować na trasie w ścisłym centrum Warszawy. Meta zlokalizowana pod Teatrem Narodowym i trasa biegowa poprowadzona przy Starym Mieście i Krakowskim Przedmieściu na długo powinna zostać w pamięci uczestnikom. W centrum miasta nie zabrakło też kibiców, których doping pomagał podbiegać ulicą Karową. W zawodach wzięło udział blisko 800 zawodników, a wśród nich popularni aktorzy i dziennikarze, m.in. Karolina Gorczyca, Tomasz Karolak, Jakub Wesołowski czy Maciej Dowbor.

5150 Warsaw Triathlon, triathlon, warszawa www.sportografia.pl www.sportevo

Impreza odbywała się na licencji World Triathlon Corporation, właściciela legendarnego IRONMANA.

Partnerem strategicznym 5150 Warsaw Triathlon jest m.st. Warszawa.

Dobrze zorganizowana impreza, z pomocnymi wolontariuszami i świetnym widokiem na miasto z Mostu Północnego. Start ze względów bezpieczeństwa został opóźniony, ale później wszystko szło już zgodnie z planem. Dopisała pogoda i kibice. Oby do następnego roku!