Mateusz Jasiński, ekspert PolskaBiega.pl, w Radiu Złote Przeboje: Bieganie pobudza do myślenia [POSŁUCHAJ]

Jak zacząć biegać? Jak się motywować? Jak trenować jesienią? Czy należy eksperymentować z dietą? Co daje start w maratonie? I dlaczego warto być przede wszystkim sobą? Posłuchaj rozmowy Damiana Bąbola z Mateuszem Jasińskim, TreneremBiegacza.pl i ekspertem serwisu PolskaBiega.pl w Radio Złote Przeboje.

a

- Każdy powinien znaleźć swoje bieganie. Takie, które sprawia najwięcej przyjemności. To fantastyczny sport. Aby zacząć przebierać nogami wystarczą tylko chęci i buty - mówi Mateusz Jasiński, bloger, ultramaratończyk, założyciel wielu projektów popularyzujących bieganie jako styl życia (m.in. TrenerBiegania.pl), z którym rozmawiał Damian Bąbol, redaktor PolskaBiega.pl w Radio Złote Przeboje.

Czy każdy może biegać? - Tak, pod warunkiem, że podejdziemy do tego odpowiednio. Osoby otyłe powinny zacząć od marszów, aby przyzwyczaić układ ruchowy, mięśnie i stawy do biegania. Później należy sobie odpowiedzieć, jaki jest nasz biegowy cel i odpowiednio ułożyć trening, żeby do niego dążyć - uważa Jasiński, który często za pośrednictwem Facebooka i YouTube'a stara się motywować innych do biegania. - To nie jest tak, że wiem wszystko o bieganiu i motywacji. Sam często mierzę się z codziennymi problemami. Mimo że staram się mobilizować ludzi do tej aktywności, to sam zadaję sobie pytanie skąd brać tą motywację - opowiada ekspert PolskaBiega.pl. - Bieganie pobudza mnie do myślenia. W tym wszystkim najważniejsze jest czerpanie przyjemności. Nie ma sensu robić niczego na siłę. Niech to wypływa od nas. Jeśli naprawdę czegoś bardzo chcemy, to tak naprawdę nie musimy się motywować.

Wysłuchaj całej rozmowy Damiana Bąbola z Mateuszem Jasińskim, a w niej m.in co daje start w maratonie? Czy jesień to dobry okres, żeby zacząć biegać? Jak się ubrać na trening o tej porze roku? Jak się odżywiać? Oraz... lista biegowych planów i marzeń.