Komentarze (100)
Tomasz Lis o biegowych utrudnieniach: "Wkurzają mnie narzekania na korki. W Nowym Jorku jest gorzej!"
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • sop3

  Oceniono 3 razy 3

  W tym roku Lisowi kibicuja Jaruzelscy.

 • jasio1231

  Oceniono 5 razy 3

  Panie Lis. A co pan tak naprawde wie na temat Nowego Jorku i innych miast (poza Warszawa) na tej planecie zwanej Ziemia?

 • andros33

  Oceniono 3 razy 3

  To masz szczwany lisie ,twoje opinie MAMY w arsenie

 • halogen

  Oceniono 7 razy 3

  Nie chodzi o korki podcas maratonu, ale o zamykanie ludzi ze śródmieścia z brakiem możliwości dostania się gdzieolwiek już co tydzień, bo biegi są zawsze tymi samymi trasami. Proponuję nastepny maraton, półmaraton, marszobieg itd zrobić w Konstancinie.

 • umcia52

  Oceniono 5 razy 3

  Niech zakichany redaktorek Lis założy do biegania psedo-buty, które PO raz kolejny reklamuje gazeta.pl - będą jak najbardziej pasowały do buraczanego stylu Lisa!
  link do badziewia z pomponami: wyborcza.biz/Firma/1,115816,15528511,Kolorowe_buty_z_pomponami.html#BoxBizTxt

 • p.bera

  Oceniono 7 razy 3

  generalnie smieszy mnie fachowiec od maratonow pan lis, guru doradca i opiniotworca. kolo ok, biega maratony, ale jest cienkim kontrowersyjnym dziennikarzyna , czasy maratonskie moze robi niezle jak na amatora, ale kaman, wole czytac co powie o maratonie pan szost, chabowski, pani jarzynska, lisowi juz dziekuje

 • kornblum

  Oceniono 5 razy 3

  Dup.Lis nie-rządu i jedynie słusznej PO znowu chce zaistnieć jako czlen kamandy maratona - na drzewo małpy drażnić - bez złych skojarzeń - nie dotyczy to mocno opalonych, którzy przybiegną jako pierwsi

 • dickers

  Oceniono 7 razy 3

  yebie mnie lis i jego zyebana POsrana logika, idźcie se biegać na lotnisko bemowo

 • beleneses

  Oceniono 5 razy 3

  a tak w ogóle to w NY nie ma chyba tyle klonów - maratonów co w wawie, czy tam nie jest jeden w roku?

 • doktoron

  Oceniono 9 razy 3

  ooooo odezwał się wszechwiedzący rzecznik partii rządzącej. Mało wiesz. popytaj ludzi w NY, którzy mieszkają przy trasie maratonu i zapytaj się jacy są szczęśliwi w ten dzień... aaa i przestań siać swoją propagandę bo już się tego słuchać nie daje...

 • lechujarek_wolski

  Oceniono 2 razy 2

  Czy w Polsce post-magdalenkowej zrobiono choć jedna rzecz normalnie? Odbieranie listów w kioskach Ruchu i seks-szopach, gniot prawny zwany "ustawą śmieciową" czy farsa z obywateli z przesunięciem pieniędzy z OFE to zbyt monumentalne przedsięwzięcia jak dla styropianowych głąbów, ale organizację maratonu wystarczy skopiować z innych miast ... kiedy wreszcie przestaniecie się tak ośmieszać?

 • lechujarek_wolski

  Oceniono 2 razy 2

  Gdyby ich wszystkich wsadzić w metro i zawieźć na stację końcową Kabaty, żeby tam pobiegali na świeżym powietrzu, to chłopcy z Orlenu nie dorzuciliby by nawet złamanego grosza :)

  Lis nie jarzy, że Manhattan to poza Parkiem w zasadzie kamienna "wyspa" ... żałosne!

 • gelati

  Oceniono 2 razy 2

  Kogo to obchodzi co lis ma do powiedzenia z wyjatkiem was pismakow?

 • papieska.kremufka.gwautu

  Oceniono 2 razy 2

  W NYC mamy Subway, poza tym w niedzielę Manhattan pustoszeje.

 • peppers01

  Oceniono 6 razy 2

  Chociaż sam biegam mnie również irytują korki i blokowanie miasta. Tym bardziej, że owe korki są wymuszone przez sponsorów. Jako biegacz (być może inni się z tym nie zgodzą) zdecydowanie wolę biegać po łąkach czy lasach niż po asfalcie w mieście.
  Równie dobrze trasę maratonu, zamiast ulicami miasta można by poprowadzić nad Wisłą lub w Puszczy Kampinoskiej. Byłoby zdrowiej (np. dla stawów) i zdecydowanie przyjemniej. Tyle, że wówczas nie dałoby się na każdym rogu postawić wielkiego banneru z napisem ORLEN a jeśli nawet to nie byłby on widoczny dla tylu osób co w mieście.
  Trochę to smutne ale wszystkim rządzi teraz pieniądz i chęć zysku.

 • paka48

  Oceniono 2 razy 2

  MOech sie Pan przeprowadzi do Nowego Jorku

 • s0ap

  Oceniono 2 razy 2

  Powodzenia dzisiaj :)

 • tuli5

  Oceniono 6 razy 2

  paraliż miasta z powodu kilkuset nawet biegaczy to zwykle świństwo wobec mieszkańców, nie tylko kierowców. Zmiany i utrudnienia dotyczą także komunikacji miejskiej, czy karetek pogotowia. Tak samo w przypadku zamykania mostu przy byle imprezie na Narodowym

 • kornblum

  Oceniono 8 razy 2

  Psedo-dziennikarzyno pt. Lis - czy w USA organizują maratony w stolicy, w Waszyngtonie - nie, więc wypociny odnośnie wkurzania się na ludzi, że mają dosyć tego psedo-sportu i ciągłego blokowania Warszawy możesz sobie wsadzić...

 • satrustequi

  Oceniono 4 razy 2

  To prawda że u nas ludzie gminni błędnie wyobrażają sobie że co złe to Polska. To wkurza gdy w Polsce rządzi prawidłowa siła przewodnia, ale krzepi gdy nieprawidłowa:)

 • rattenkrieger

  Oceniono 1 raz 1

  A mnie wkurza narzekanie na narzekanie. Jak mnie coś boli to narzekam, i wara Lisowi od mojego narzekania!

 • pc

  Oceniono 1 raz 1

  mimo wszystko lis mógłby dac sobie spokój, kojarzony jest z jednoznacznymi poglądami więc niech się może nie odzywa, nawet w słusznej sprawie - służy to tylko próbie polaryzacji społeczeństwa - biegacze i nie-biegacze... po drugiej stronie stoi już red. Warzecha... czy naprawdę musimy w to mieszać polityczną ideologię i trolling? Uwierzcie, że żaden biegacz nie biega w celu blokowania kogokolwiek. To nie rolnicy czy górnicy w stolicy ani np. masa krytyczna tylko ludzie którzy na codzień od ulic trzymają się z daleka!

 • krzysiek.bip

  Oceniono 1 raz 1

  no tak w tym Klechostanie łażenie po ulicach z krzyżykami i tworzenie jakiś poronionych dróg krzyżowych i procesji to norma ale jak biega się dla zdrowia to problem, co innego gdyby tak każdy z biegaczy dał na tacę!

 • krzysiek.bip

  Oceniono 1 raz 1

  no tak racja jesteśmy w Polsce a tu klechy łażą po ulicach z krzyżykami i robią jakieś drogi krzyżowe, procesje i inne głupoty ale to normalne w tym Klechostanie!!! Ja wolę korki maratońskie

 • jaceksea

  Oceniono 1 raz 1

  Redaktorzy! Miasto w norwegii nazywa się TROMSO, a nie TROMS!

 • bobbin_threadbare

  Oceniono 3 razy 1

  "miałem wrażenie, że szpaler ściśniętych kibiców z obu stron dopinguje tylko mnie. Stworzyli nieprawdopodobny hałas, poczułem dreszcze i miałem łzy w oczach. Później sprawdziłem międzyczasy i okazało się, że to był mój najszybciej pokonany odcinek."

  Kiedy się ludzie gapią odruchowo biegnie się szybciej, ze wstydu.

 • lechujarek_wolski

  Oceniono 1 raz 1

  Wieść gminna niesie, ze nawet dawna ministra sportu zaszczyci tą jakże ważną imprezę :)

 • jakw

  Oceniono 1 raz 1

  Może w NYC z korkami jest gorzej, ale, jeśli się nie mylę, NYC ma sieć metra rozbudowaną znacznie bardziej niż Wwa.

 • Krwawy Roger

  Oceniono 5 razy 1

  Tomciu a w ryj nie chcesz? Ja się nie mogę wydostać ze Śródmieścia na Ursynów. To jest pogwałcenie a nie ograniczenie mojego konstytucyjnego prawa do swobodnego poruszania się. Organizator i władze miasta wytyczyły trasę nie uwzględniając odciętej od śródmieścia trasy łazienkowskiej. Poza tym mamy obwodnicę, lasy i pola. Dlaczego część trasy tamtędy nie poprowadzić? Dlaczego niedzielę zamienia się w koszmar prawdziwego odcięcia? Dlaczego wolontariusze nic nie wiedzą o której będzie można przejechać wybranymi skrzyżowaniami. To jest wdupiemanie mieszkańców! Maraton ok. Ale jak organizator i miasto nie wyważą utrudnień na rzecz imprezy sportowej to naprawdę jest coś bardzo nie w porządku. Nie obchodzi mnie nowy jork czy inny berlin. Naprawdę. I do Was biegacze drodzy - naprawdę biegajcie, jedno (a anie 24) takie wydarzenie w roku niech będzie. Tylko powtarzam - niech organizator nie robi aż takich utrudnień i lepiej przygotuje obsługę.

 • kaczy_czubek123

  Oceniono 5 razy 1

  Wielu Polaków bardzo irytują "dzieci resortowe" w mediach: Olejnikówna, Kraśko, Meller czy pańska obecna żona z domu Kedaj ... aj-waj :)

 • maadzik3

  Oceniono 5 razy 1

  A turystom, osobom odwiedzającym rodziny czy usiłującym po wizycie biznesowej zobaczyć kawałek miasta. Rodzinom próbującym pójść z dziećmi do kina czy na spacer mówimy stanowcze NIE. Wszak taki 4-5- latek zamiast pobiegać po parku powinien 6 godzin stać przy taśmie i krzyczeć "naprzód, naprzód"!
  Ostatnio maraton na Śląsku zorganizowano w Parku Chorzowskim. Nikomu nie przeszkadzał. Alejki wyznaczone do biegu można było przeciąć gdy była przerwa w biegaczach, spacerowicze byli, rowerzyści, rodziny z dziećmi a jednocześnie maratończycy biegli. Nawet sporo osób kibicowało. Może dlatego że nikt nie pokrzyżował im planów na niedzielę więc dużo łatwiej było o życzliwy doping gdy wpierw nie trzeba było pokonać irytacji na zrujnowane plany i uciszyć dziecka któremu się obiecało seans filmowy ale dojazd do kina okazał się niemożliwy (zdarzyło mi się kiedyś z przedszkolakiem)

 • spinaker206

  Oceniono 3 razy 1

  Biegi w mieście to kilkakrotnie większy koszt niż na wsi. Dotacje z publicznej kasy. === Zdrowie!! Bieganie po asfalcie jest bardziej szkodliwe niż po drodze gruntowej i niewiele pomaga tu specjalistyczne obuwie sportowe. Powietrze wolne od smogu itp. === Kibice też skorzystają będąc na łonie przyrody. === Jeśli chce się by było więcej kibiców to zorganizować darmowe dla dojazdy na trasę biegu, finansowane przez miasta i gminy sponsorów biegu. Wtedy koszty w mieście i na wsi będą takie same, ale Efekt Zdrowotny większy dla biegaczy i kibiców, to też jest wymierna ekonomicznie korzyść!

 • rudamaruda1949

  Oceniono 3 razy 1

  jest około 365 dyscyplin sportowych (a może i więcej)
  każda z nich jeden dzień w roku niech sobie zorganizuje w Warszawie uliczną wersję zamiast zamiast w plenerze - a że codziennie będzie zablokowane miasto?

  To jest jakaś perwersja aby biegać po mieście - ulice miejskie są wyjątkowo niezdrowe dla biegaczy i maraton powinien być gdzieś między Łodzią i Warszawą albo skoro to impreza Orlenu, to niech będzie pod Płockiem.
  Mam nadzieję, że Orlen zapłaci odszkodowania każdemu spóźnionemu.

 • lech2011

  Oceniono 3 razy 1

  a dlaczego maraton nie może odbywać się po Lasku Kabackim ? Co stoi na przeszkodzie ?

 • umcia52

  Oceniono 3 razy 1

  A Miećka Lisowa (H. Lis dawniej Smoktunowicz) niePO-biegnie - nie bo nie dałaby rady, pali papierochy i wyplułaby płuca ...

 • otika1

  Oceniono 7 razy 1

  to chyba z czystej złośliwości utrudniają wielu ludziom poruszanie się w te dni, skoro większość uważa maratony za nudną stratę czasu, to zmusza wszystkich żeby się męczyli ponieważ oni nie mają żadnego konstruktywnego zajęcia, mogli by np zamiast durnie biegać zaangażować się w wolontariat np. opieka nad osobami starszymi, wsparcie osób kalekich, budowa schronisk dla bezdomnych, a tak Pan Lis może zamiast zrobić coś dobrego pobiegać i jak prawdziwy malkontent ponarzekać ze wszyscy inni go nie rozumieją, a przecież on jest wzorem cnót wszelakich ideałem

 • kaczy_czubek123

  Oceniono 4 razy 0

  Tak wyraźna nadreprezentacja Aszknazyjczyków w mediach i władzy to bardzo poważny problem 3RP - gorzej było tylko po wojnie w MinBezpieka!

 • ladychapel

  0

  A ja jem zdrowo, w niewielkich ilościach, jeżdżę na rowerku, mam dobrą kondycję. Nie mam zamiaru się katować bieganiem by schudnąć. Nie mam brzuszyska, mogę wejść bez problemu w moje ulubione Levisy rozmiar 31.

 • pct3

  Oceniono 6 razy 0

  Panie Lis, w Nowym Jorku czy Berlinie jest nieco wyższy poziom życia niż u nas (co do Berlina, to aż się ciśnie na usta: a podobno to my tą wojnę wygraliśmy), oni się dorobili, a tak się składa że my jesteśmy w okresie przejściowym i raczej zajmujemy się pracą.
  Tak, w soboty, niedziele i święta też. A to oznacza konieczność przemieszczania się.
  Nie zapomnę z kolei mojej sytuacji - kiedy już raz na kwartał miałem wolny weekend i wyrwaliśmy się z rodziną do Wrocławia - ja z żoną zobaczyć wystawę malarstwa niderlandzkiego, dzieci m.in. miały zobaczyć ZOO - do ZOO dojechaliśmy na styk, bo właśnie we Wrocławiu był maraton. 15 kilometrów jechaliśmy 2 godziny.
  No dobra, młodsza córka nie musiała zobaczyć małej żyrafy (choć na szczęście jednak zobaczyła, dzięki pracy w weekendy i święta nie muszę się zastanawiać czy stać mnie na objazd 10 km odcinka wynoszący 60 km, z całą wrocławską obwodnicą autostradową, bo reszta cała stała w korku) - tak, to nie była sprawa życia i śmierci.
  Ale widziałem też karetki na sygnale w korku itp.
  Tak - korki w miastach będą, ale u licha ciężkiego - na własne życzenie fundować dodatkowo korki planowe?????
  Dojdziemy do poziomu Berlina, dojdziemy do poziomu dochodów per capita Nowego Jorku, to sobie odpuścimy. A na razie maratony wypier.dalać na głębokie przedmieścia, najlepiej do lasu (boczne drogi też są potrzebne ludziom do PRACY!!!!)

 • lechujarek_wolski

  Oceniono 6 razy 0

  Lisa wkurzają narzekania na korki ... w NYC jest gorzej, hehe - siur, ale tam mieszka więcej Żydów niż w całym Izraelu ... Kedajówna to wie najlepiej :)

 • mniklasp

  0

  W NY tylko jeżdżą taksówki , ludzie jeżdżą metrem,

 • Tomasz Oryński

  0

  A w takim Glasgow nie narzekają. Bo maraton zorganizowany jest z głową. Kiedyś o tym pisałem, że w Polsce to nie tylko o bieganie chodzi i w tym problem: gazetae.com/artykuly/wojna-polsko-polska-pod-flaga-bialo-czerwona

 • mic234

  Oceniono 2 razy 0

  Skoro tym zawodnikom potrzebna jest pomoc, to może woźmy ich taksówkami.

 • non_toxic

  Oceniono 2 razy 0

  Kolejne parówki? :)

 • tommms

  Oceniono 4 razy -2

  Rety, ile cebulowego jadu w komentarzach.

 • boczek150

  Oceniono 5 razy -3

  W Łodzi to samo. A najbardziej narzekają "pany bisnesmeny" w 15-to letnich pasatach udający, że właśnie w niedziele robią mega super hiper interesy, bez których świat się zawali. Proponuje więcej luzu i powodzenia wszystkim biegającym w dniu dzisiejszym.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX