Startuje rekrutacja wolontariuszy na ORLEN Warsaw Marathon 2016!

24 kwietnia odbędzie się czwarta edycja największej imprezy biegowej w Polsce. Każdy, kto chciałby stać się częścią tego wydarzenia, przeżyć wyjątkową przygodę i zajrzeć za kulisy Narodowego Święta Biegania, może zgłosić się na wolontariat.

Wystarczy mieć ukończone 15 lat i wypełnić zgłoszenie w zakładce „Wolontariat” na stronie www.orlenmarathon.pl.

Wolontariat podczas ORLEN Warsaw Marathon to doskonała szansa do współorganizowania jednej z największych imprez biegowych w tej części Europy.

Orlen Warsaw Marathon

Co roku w wydarzeniu bierze udział ponad 1000 wolontariuszy, którzy wspomagają organizatorów m.in. w przygotowaniu i wydawaniu pakietów startowych, zabezpieczeniu tras biegów oraz obsłudze punktów odżywczych. Ich entuzjazm i zaangażowanie są ważnym elementem całego projektu.

W tym roku wolontariusze OWM 2016 będą mogli wspierać imprezę w dziewięciu obszarach:

1. Biuro Zawodów - miejsce, w którym uczestnicy ORLEN Warsaw Marathon 2016 będą mogli odebrać pakiet startowy i zapoznać się ze szczegółami biegów. Zadaniem wolontariuszy będzie wsparcie organizacyjne dystrybucji pakietów wśród uczestników.

2. Strefa Start / Meta - obszar ten dotyczy biegu na dystansie maratonu i 10 km.

Do zadań wolontariuszy będzie należała m.in. pomoc w odnalezieniu odpowiednich stref startowych i koordynacja ustawienia biegaczy. W strefie mety wolontariusze będą wręczać medale oraz wspierać uczestników, którzy ukończyli bieg.

3. Obsługa Miasteczka BiegaczyWolontariusze na Orlen Warsaw Marathon 2015

Strefa dostępna jedynie dla uczestników biegów na dystansie maratonu i 10 km. Zadania wolontariuszy w tym miejscu będą polegały na wsparciu organizacyjnym i informacyjnym zawodników oraz obsługi, np. w rejonie przebieralni, stref sanitarnych, wewnętrznych punktów odżywczych i strefy dla dzieci.

4. Centrum Wolontariatu - miejsce zlokalizowane na terenie Miasteczka Biegaczy. Będzie główną siedzibą zespołu wolontariatu oraz miejscem spotkań. W centrum potrzebne będzie wsparcie wydawania strojów i posiłków dla wolontariuszy oraz organizacja funkcjonowania miejsca, zarówno w trakcie przygotowań, jak i podczas imprezy.

5. Wydarzenia towarzyszące - ORLEN Warsaw Marathon to nie tylko koronny dystans i Bieg na 10 km. Jest to także wiele dodatkowych imprez, wydarzeń czy atrakcji organizowanych dla biegaczy, kibiców oraz mieszkańców Warszawy. Organizacja każdej z nich wymaga wsparcia i pomocy, również ze strony wolontariuszy.

6. Strefy Kibica na trasie maratonu - miejsca pełne atrakcji, zabawy i pozytywnej energii, które zachęcają wszystkich do aktywnego kibicowania biegaczom. Zadaniem wolontariuszy w Strefach Kibica będzie wsparcie organizacji i wydarzeń odbywających się w ramach każdej z nich.

7. Wsparcie przygotowań - tak wielka impreza sportowa wymaga ogromnej pracy organizacyjnej i wielu wcześniejszych przygotowań. Do części z nich będą zaproszeni także wolontariusze. Ich głównym zadaniem będzie wsparcie w przygotowaniu pakietów startowych dla uczestników biegów oraz pomoc w przygotowaniu Miasteczka Biegaczy i Centrum Wolontariatu.

 

Wolontariusze na Orlen Warsaw Marathon 2015Tomek Gola / LIVE

8. Grupa specjalna - grupa wolontariuszy, których zadaniem będzie pomoc w nagłych wypadkach oraz kontrola sytuacji na trasach biegów. Sprawdzą się w niej szczególnie osoby silne i energiczne, potrafiące pracować pod presją czasu i niebojące się nowych wyzwań.

9. Punkty odżywcze i punkty nawadniania na trasie biegu - pomoc w obsłudze punktów, w których biegacze będą uzupełniać płyny oraz energię. Punkty będą zlokalizowane wzdłuż trasy imprezy. Obsługa punktów odżywczych i punktów nawadniania na trasie zostanie powierzona zorganizowanym grupom młodzieży szkolnej.

Każdy z wolontariuszy zostanie przypisany do poszczególnego obszaru zadaniowego zgodnie z wyborem dokonanym w formularzu. W celu zgłoszenia swojej kandydatury na wolontariat, należy wypełnić zgłoszenie w zakładce „Wolontariat” na stronie www.orlenmarathon.pl. Nabór trwa do 18 marca 2016 roku. W przypadku osób niepełnoletnich niezbędna będzie pisemna zgoda rodzica lub opiekuna prawnego.

Każdy z wolontariuszy zostanie wyposażony w dedykowany strój oraz zostanie objęty ubezpieczeniem NNW i otrzyma oficjalny certyfikat.

Więcej informacji na temat ORLEN Warsaw Marathon znajdziesz w specjalnym TUTAJ