Pobiegną przez klimatyczną Saską Kępę - trasa Biegu OSHEE 10 km!

Już 24 kwietnia wystartuje czwarta edycja ORLEN Warsaw Marathon. W ramach Narodowego Święta Biegania oprócz koronnego biegu na dystansie maratońskim, rozegrany zostanie także bieg na 10 km. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom biegaczy trasa Biegu OSHEE 10 km została całkowicie zmieniona i przebiegać będzie przez jedną z najbardziej malowniczych dzielnic Warszawy - Saską Kępę.

Podczas tegorocznej odsłony ORLEN Warsaw Marathon start obu biegów po raz kolejny odbędzie się równocześnie. Wszyscy biegacze rozpoczną swoje zmagania na Wybrzeżu Szczecińskim, z którego maratończycy skierują się na północ, a uczestnicy Biegu OSHEE 10 km - na południe. Biegaczy z pewnością ucieszy fakt, że trasa na popularną dychę na początkowych kilometrach będzie miała szerokość nawet trzech pasów ruchu, co zapewni każdemu zawodnikowi duży komfort biegu.

ZOBACZ TRASĘ BIEGU OSHEE 10KM >>

Jesteśmy przekonani, że nowa trasa pozytywnie zaskoczy biegaczy. Po raz pierwszy w historii wydarzenia została ona poprowadzona wyłącznie po prawej stronie Wisły. Dużą jej część wytyczono na klimatycznej Saskiej Kępie, gdzie uczestnicy pobiegną m.in. uroczymi ulicami Generała Augusta Emila Fieldorfa "Nila" oraz Generała Tadeusza Bora-Komorowskiego. W połowie trasy, czyli w okolicach piątego kilometra, na ulicy Egipskiej, czekać będzie na zawodników punkt odżywczy, dzięki któremu wszyscy nabiorą sił na końcowe kilometry trasy. Meta biegu na dystansie 10 kilometrów zlokalizowana zostanie przy Stadionie Narodowym, czyli w tym samym miejscu, gdzie finiszować będzie również bieg maratoński

- mówi Jarosław Żórawski, Sędzia Główny ORLEN Warsaw Marathon.

Biegacze, którzy chcą wziąć udział w Narodowym Święcie Biegania mogą rejestrować się na stronie www.orlenmarathon.pl . W biegu na dystansie Maratonu pula koszulek startowych oraz Pakietów Premium została już wyczerpana, ale wciąż można się jeszcze zapisać na bieg wnosząc opłatę wpisową w wysokości 59,00 PLN* (tzw. wariant BASIC).

POZNAJ NOWĄ TRASĘ ORLEN WARSAW MARATHON >>

Trwa również rejestracja na bieg na 10 km . Zapisując się on-line biegacze po raz pierwszy mogą wybrać spośród dwóch wariantów:

PREMIUM 69,00 PLN *: Wpisowe + pełen pakiet startowy

BASIC 49,00 PLN *: Tylko wpisowe

UWAGA! Ze względu na nowy przebieg trasy Biegu OSHEE 10 km, zmianie uległy godziny startów na obu dystansach:

Maraton: 08:45 (start w kat. handbike: 08:35)

Bieg OSHEE 10 km: 08:45

Równocześnie informujemy, że zmianie uległ limit czasu na dystansie maratonu. Aktualny limit to: 05:45:00.

Tradycyjnie Narodowe Święto Biegania aktywnie włączy się również w promowanie szczytnych celów. W sobotę, 23 kwietnia 2016 roku, odbędzie się Charytatywny Marszobieg, Dar Serca na który również można się już zapisywać. Tak jak do tej pory bieg jest bezpłatny, ale będzie też możliwość dokonania dobrowolnej opłaty startowej, która w 100% zostanie przeznaczona na cele charytatywne.

*Podane ceny obowiązują podczas rejestracji on-line, która trwa do 17.04.2016 r.