Komentarze (96)
Kardiolog: Bieganie to lekarstwo. Ale nie dla każdego
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • jerzy kolasinski

  Oceniono 29 razy 1

  bieganie jak każdy sport ekstremalny jest bezsensu gdyż bardzo szkodzi zdrowiu a to dlatego gdyż człowiek nie został stworzony przez naturę do ciągłego wysiłku ekstremalnego organizm może uruchomić wysiłek ekstremalny na przeciąg bardzo krótkiego czasu tylko wtedy gdy to wynika z zagrożenia

 • spector1

  0

  "Do czterdziestki można uprawiać każdy sport. Trzeba tylko pamiętać,...."

  Po takiej wstawce dałem sobie spokój z czytaniem dalszego ciągu bzdur.
  Wypowiada się utytułowany ekspert ,kardiolog, który nie ma pojęcia o fizjologii.
  Z całą pewnością przebadanie u takiego teoretyka to strata czasu.

  Panie profesorze, jak to jest, ze osoby, które zaczęły biegać po 40 roku życia, przez następne 40 lat biły rekordy świata (w kolejnych kategoriach wiekowych) nie tylko w maratonie i nadal biegają, są zdrowe i pełne energii.
  Jakie warunki muszą być spełnione aby biegać przez dziesięciolecia w takich przypadkach?
  Lepiej by było aby poświęcił pan na reorganizację tego skostniałego tworu jakim jest UM w Ł , bo to zacofana placówka, w której
  stworzono administracyjnie niepotrzebne nikomu odpryski pseudo badawcze.
  Z zakresu fizjologii poziom "badań" prowadzonych przez osoby z tyt. prof.na pańskiej uczelni jest wręcz żenujący. Nie jest to żadna tajemnica,
  nazwiska i publikacje można znależć w j.ang choćby w Pub Med.

  Czy to ma być autoreklama czy nieudolna przestroga?

  Spector

 • Helena Kowalska

  0

  Rubta co chceta --chcesz żyć po swojemu czy nie chcesz wcale zyć twoja brocha....

 • wiktormarzena

  Oceniono 20 razy 0

  ...ustawowo regulujecie juz tyle obszarow zycia, ze teraz chyba czas na ograniczenie/zdelegalizowanie biegania. Ewentualnie jakies licencje/akcyzy dla biegaczy. w koncu Ministrem jest szczurek...

 • nell35

  Oceniono 15 razy -1

  Decydentom chodzi tylko o to, żebyś nie mógł pobierać emerytury przed 67 rokiem życia. A to, czy będziesz mieć zdrowie i siłę, jest dla nich nie istotne. Najlepiej, żebyś nie dożył. Sami oczywiście składek nie odprowadzają, a emeryturę dostaną godną, dlatego reszta musi tyrać dożywotnio, bo takich kominów emerytalnych jest sporo z poprzedniej epoki.

 • plkibic

  Oceniono 5 razy -3

  Sram na kardiologów. Oni chcą żebyśmy chorowali, bo z tego pieniądze maja. Bieganie najlepszym lekarzem! Odkąd biegam, nie bylem nawet przeziębiony.

 • partia_niewidzialnych

  Oceniono 7 razy -3

  "jaki ma kolor skóry"

  Rasista.

 • qwerfvcxzasd

  Oceniono 25 razy -3

  kiedy patrzę na te stada "modnych" baranów, biorących udział w maratonach w centrach miast, robi mi się smutno i wesoło jednocześnie.

 • mooore

  Oceniono 17 razy -3

  Mam 42 lata. Zanim zacząłem biegać, poszedłem do kardiologa sportowego i zrobiłem sobie ekg i ocenę mojej wydolności wysiłkowej czyli ergospirometrii, takie cos, ze sie biegnie po bieżni z maseczka, która analizuje gazy oddechowe. Chciałem sie dowiedzieć, czy moge byc spokojny, ze nic mi sie nie stanie na trasie biegu. Na szczescie badania wyszły super. Polecam zainteresowanym: CMS.waw.pl

 • Oceniono 6 razy -4

  "Zjadam każdego pączka i golonkę, na które mam ochotę. Przecież i tak je wybiegam" - taaa, jasne.
  Po pierwsze - nie spala spala się tyle kalorii podczas nawet godzinnego biegu, żeby móc jeść, ile się chce i nadal chudnąć, a tym bardziej, jak Pan profesor mówi, że biega krótsze biegi.
  Po drugie - właśnie jak się biega/uprawia jakiś sport, to TYM BARDZIEJ nie powinno się wpie...ć "tyle pączków, ile się chce", tylko dostarczać większą ilość białka, mikro i makro-składników, bo sportowiec ma o wiele większe zapotrzebowanie na nie.

 • wt06543

  Oceniono 12 razy -4

  Mam nadzieję, że do przyswajania tajników medycyny Pan Doktor podchodził z większą starannością niż do lekcji historii i zdarzeń z czasów bitwy pod Maratonem. Pogląd, że Ateńczycy przegrali tę bitwę jest dość odosobniony,

  A ów biegacz (Filipides), według jednej z wersji przed bitwą biegł jeszcze do Sparty z prośbą o pomoc, tam nieco odpoczął (bo w Sparcie akurat trwały jakieś ważne obrzędy religijne), potem biegł ze Sparty pod Maraton, wziął udział w bitwie i dopiero po tym wszystkim przebiegł te kilka kilometrów do Aten zwane dziś maratonem (niektórzy snują do tego dywagacje, że może był po bitwie ranny).

 • fakit.pl

  Oceniono 9 razy -5

  "Do biegania potrzebny jest sprzęt"
  Kolejny specjalista z bożej łaski od wszystkiego...

  Panie, zajmij się Pan kardiologią i nie pier*ol głupot o rzeczach, o których nie masz pojęcia - widać, od razu, że nie biegasz.

 • grundol1

  Oceniono 25 razy -5

  "Pokazuje to przykład pierwszego maratończyka, który w zbroi przebiegł 42 kilometry i umarł po przekazaniu wiadomości, że po przegranej bitwie z Grekami flota perska płynie do bezbronnych Aten."

  Bzdura. To mit wymyślony kilkaset lat po fakcie. Pierwsza relacja o bitwie pod Maratonem pochodzi od Herodota, a według niego cała armia grecka przebiegła ten dystans i o żadnej śmierci w czasie tego biegu nie wspomina. Za to wcześniej wspomina o innym wyczynie Fidippidesa który miał być tym rzekomym zmarłym. Fidippides w niecałe 2 dni miał pokonać dystans z Aten do Sparty (okolo 250 km) czyli te 40 km do Maratonu to był dla niego pikuś.

 • negro44

  Oceniono 13 razy -7

  Profesor mówi, że jak biegasz możesz jeść golonki i pączki do woli! Dziś już każdy może być ekspertem, a jak już jesteś to i tak głupoty piszesz.

 • mzyo

  Oceniono 15 razy -9

  "Gdzieś mi się zawieruszyły buty do biegania. Przebiegłem więc kilka kilometrów w zwykłych tenisówkach. Dramat. Kiedy znów nałożyłem buty do biegania, poczułem się prawie, jakbym latał."

  Chyba dlatego, że panienki się za nim nie oglądały... naprawdę chodzi o buty a nie rolki?

 • cracovia.figiel

  Oceniono 71 razy -55

  Profesor Jarosław jest lepszy nawet od samego prezesa z PIS. Szkoda że adresuje swoje zalecenia tylko dla bogaczy, a nic nie proponuje biedakom, których jest w Polsce zdecydowana większość, a którym nie starcza nawet na zakup czegoś na śniadanie dla dziecka pod koniec miesiąca......

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX