Konkurs "Żelazne historie", treningi pływackie, szkolenie sędziowskie. Dużo się dzieje przed Herbalife Ironman 70.3 Gdynia

Do startu pierwszej polskiej edycji imprezy z serii Ironman 70.3 zostało jeszcze 52 dni. Na ten czas organizatorzy gdyńskiego wyścigu zaplanowali sporo atrakcji: konkurs ?Żelazne historie?, treningi na wodach otwartych oraz szkolenie sędziowskie z głównym sędzią zawodów z cyklu IRONMAN.

Herbalife Ironman 70.3 GdyniaHerbalife Ironman 70.3 Gdynia

Konkurs - opowiedz nam swoją żelazną historię!

Do organizatorów Herbalife IRONMAN® 70.3® Gdynia docierają niezwykłe, motywujące i inspirujące historie związane z triathlonem. Dlatego postanowili dać możliwość podzielenia się nimi z innymi uczestnikami. Od wtorku (16 czerwca) rusza konkurs „Żelazne historie”. Autor najlepszej otrzyma piankę triathlonową marki „sailfish”.

Okazuje się, że wśród zawodników, którzy zarejestrowali się do Herbalife IRONMAN® 70.3® Gdynia jest mnóstwo osób, których historie mogą posłużyć za scenariusz do filmu. Wyzwania jakie podjęli, przygody jakie ich spotkały, są tak inspirujące, że szkoda aby nie ujrzały światła dziennego - mówi Michał Drelich, Dyrektor Herbalife IRONMAN® 70.3® Gdynia.

Konkurs jest dwuetapowy. Zgłoszenia do pierwszego etapu konkursu będą przyjmowane drogą mailową na adres: konkurs@ironmangdynia.pl od 16 czerwca 2015. W temacie należy wpisać: „Żelazna historia Imię i Nazwisko”. Zgłoszenie musi zawierać tekst (maksymalnie 1800 znaków), będący odpowiedzią na pytanie „Jaka jest Twoja żelazna historia"? oraz zdjęcie ilustrujące tekst. Wśród nadesłanych prac, jury dokona wyboru najoryginalniejszych odpowiedzi. Teksty oraz zdjęcia zostaną opublikowane w zakładce "Konkurs" na Facebooku, na profilu Herbalife IRONMAN 70.3 Gdynia 2015 - www.facebook.com/polandtriathlon, w dniu rozpoczęcia drugiego etapu. Autor lub autorka najlepszego tekstu wg internautów otrzyma piankę triathlonową marki „sailfish” model Attack. Regulamin konkursu dostępny jest na stronie www.ironmangdynia.pl

Wznowione treningi pływackie „sailfish swimnights”

Ponad 3000 zawodników weźmie udział w Herbalife IRONMAN® 70.3® Gdynia. Każdy z nich będzie musiał pokonać odcinek pływacki w Zatoce Gdańskiej. Aby przygotować uczestników organizatorzy zapraszają na cykl treningów w wodach otwartych przygotowujących do gdyńskiego triathlonu - „sailfish swimnights”. Pierwszy trening już 2 lipca (czwartek) o godzinie 19:00

Sailfish swimnights to treningi zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych pływaków. Na odcinku zabezpieczonym przez ratowników będzie można w luźnej atmosferze i bez stresu towarzyszącego zawodom poćwiczyć pływanie w wodach otwartych. Treningi prowadzone będą przez wykwalifikowanych instruktorów. Każde zajęcia będą zakończone wyścigiem na dystansie 950 m oraz 1900 m. Dla najlepszych, partner treningów, firma TriSolution - oficjalny dystrybutor marki „sailfish” w Polsce, przygotował nagrody.

Herbalife Triathlon 2013Materiał organizatora

W ubiegłym roku w „sailfish swimnights” wzięło udział kilkuset uczestników. Ostatni trening przed zawodami poprowadził rekordzista świata w pływaniu na zawodach IRONMAN®, założyciel marki „sailfish”- Jan Sibbersen.

Rejestracja na treningi prowadzona jest przez stronę: www.swimnights.pl. Koszt udziału w treningu wynosi 25zł każdy uczestnik otrzyma czepek marki „sailfish”. Obowiązuje limit 300 osób.

Uczestnicy treningów będą mogli bezpłatnie skorzystać z pianek marki „sailfish”.

Szkolenie sędziowskie z głównym sędzią IRONMAN

Organizatorzy dużą uwagę przykładają do prawidłowego przebiegu zawodów. Jednym z kluczowych elementów jest prawidłowe sędziowanie. Aby podnieść jego poziom, zorganizowane zostanie specjalne szkolenie, które poprowadzi sędzia główny IRONMAN - Jimmy Riccitello. W szkoleniu może wziąć udział każdy, kto wyśle swoją aplikację i spełni wymagania organizatora.

Sędzie IRONMANMateriał organizatora

Od ponad miesiąca razem z naszym patronem medialnym Akademią Triathlonu, poprzez akcję ”Say no to drafting” staramy się edukować polskich triathlonistów. Zależy nam, żeby zminimalizować, a nawet wyeliminować zjawisko draftingu nie tylko podczas Herbalife IRONMAN® 70.3®Gdynia Zdecydowaliśmy, że najlepszym rozwiązaniem będzie zaproszenie do Polski „szeryfa” sędziów IRONMAN, Jimmiego Riccitello - mówi Michał Drelich, Dyrektor Herbalife IRONMAN 70.3 Gdynia.

Jimmy Riccitello przez 20 lat był jednym z czołowych światowych triathlonistów, brał udział w legendarnych Mistrzostwach Świata na Hawajach. Obecnie jest trenerem oraz głównym sędzią IRONMAN. Doświadczenie zdobywał pracując m.in. z takimi zawodnikami jak Lance Armstrong, Greg Welch, Mike Pigg, Paul Huddle, czy Scott Molina. Podczas szkolenia wyjaśni m.in. podstawowe zasady sędziowania w triathlonie, jak rozpoznać drafting, czy jak skutecznie zapobiegać łamaniu przepisów.

Szkolenie odbędzie się 7 lipca w Gdyni. Aby wziąć w nim udział należy wysłać swoją aplikację na adres: szkolenie@ironmangdynia.pl. Kryteria, które powinien spełnić kandydat oraz warunki szkolenia dostępną są na stronie: http://ironmangdynia.pl/pl/