Roller HYPERICE VYPER [TEST]

Ten moment kiedy już ci się wydawało, że rozciąganie + rollowanie to najlepsze, co możesz zafundować swoim mięśniom i powięziom po treningu i dowiadujesz się o istnieniu VYPERA...

O tym, że rollowanie to nie jest przelotna moda, tylko realna pomoc w regeneracji i profilaktyce urazów pisaliśmy nie raz (np. TUTAJ). Dzięki rollowaniu samodzielnie jesteś w stanie rozluźnić spięte mięśnie i powięzie, uelastycznić je, zwiększyć zakres ruchomości w stawach oraz zmniejszyć zmęczenie i bolesność mięśni po treningu.

Kto choć raz spróbował, wie, że choć piankowy wałek wygląda niewinnie, nie jest to najprzyjemniejsza czynność na świecie. Przyjemnie jest po, kiedy mięśnie się rozluźniają. W trakcie rollowanie czasami sakramencko boli. Żeby mięsień "odpuścił", trzeba zacisnąć zęby i uczciwie go "pomaltretować" na wałku.

HYPERICE VYPERHYPERICE VYPER

I tu z nieba spada Vyper. Roller HYPERICE VYPER to wynalazek, który dopiero wchodzi na polski rynek. Na pierwszy rzut oka wygląda jak zwykły roller z podłużnymi wypustkami. Tajemnica tkwi w środku. Tam umieszczony jest specjalny wibrator, który generuje ruchy o częstotliwości powyżej 30 Hz (Vyper ma opcje 3 poziomów wibracji - każdy powyżej 30 Hz). To ważne, bo zostało naukowo potwierdzone, że jest to wartość, powyżej której nasz układ nerwowy nie jest w stanie zareagować. W związku z tym, kiedy potraktujemy mięśnie wibracjami powyżej 30 Hz, nie będą one w stanie się napiąć, za to dużo szybciej się rozluźnią. Przyspiesza się też wymiana międzykomórkowa (pobudzone krążenie), a co za tym idzie regeneracja. Znakomicie wpływa to też na skórę, zmniejsza cellulit, itd. Plusów cała masa.

Kolejnym jest to, że rollowanie Vyperem nie wymaga od nas wkładania w to dużej siły, jest bardziej komfortowe i szybsze od tradycyjnego.

Urządzenie dopiero wchodzi na rynek europejski. Na razie karierę zrobiło w Stanach. Jest używane przez wielu profesjonalnych sportowców, m.in. zawodników NBA (Blake Griffin), futbolu amerykańskiego (Troy Polamalu, Adrian Peterson) czy gwiazdę narciarstwa alpejskiego, Lindsey Vonn.

Polska cena Vypera to 800 zł.

HYPERICE VYPERHYPERICE VYPER