Polacy lubią biegać w sztafetach! Charytatywny bieg prawie cały wyprzedany

Maciej Kurzajewski, Dorota Gardias i setki innych osób już w najbliższą sobotę 19 września pobiegną w PKO Biegu Charytatywnym. Bieg rozpocznie się o godz. 9.50 - jednocześnie na stadionach 12. miast w Polsce - w Bydgoszczy, Gdańsku, Koszalinie, Krakowie, Lidzbarku Warmińskim, Lublinie, Łodzi, Łomży, Mikołowie, Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu.

Zawodnicy tworzący pięcioosobowe drużyny, przez godzinę będą pokonywać kolejne okrążenia, z których każde zostanie przeliczone na jeden obiad dla dziecka. Środki finansowe na posiłki przekaże Fundacja PKO Banku Polskiego. Najlepsze zespoły otrzymają nagrody.

pko bieg charytatywny

- PKO Bieg Charytatywny to wyjątkowa inicjatywa, która umożliwi nam przekazanie środków na rzecz najbardziej potrzebujących dzieci - mówi Urszula Kontowska, prezes Fundacji PKO Banku Polskiego. - Jedno okrążenie to zaledwie 400 metrów. Liczymy, że nie tylko miłośnicy biegania, ale także osoby, którym leży na sercu pomaganie innym, zaangażują się w ten bieg - dodaje Urszula Kontowska.

To może być początek zupełnie nowej jakości twojego biegania

Wśród uczestników nie zabraknie znanych i lubianych osób, które łączą swoją sportową pasję z pomocą potrzebującym. Dziennikarz Maciej Kurzajewski pobiegnie w Poznaniu na stadionie Olimpii. W Bydgoszczy w 5-osobowej drużynie wystartuje druga ambasadorka biegu, prezenterka telewizyjna Dorota Gardias.

PKO Bieg CharytatywnyPKO Bieg Charytatywny

Czym się wyróżnia PKO Bieg Charytatywny? - Przede wszystkim tym, że akcja dzieje się na stadionach lekkoatletycznych. My, rekreacyjni biegacze nieczęsto mamy okazję biegać na stadionie. A to może być dodatkowy, doskonały pomysł na wzmocnienie organizmu i przygotowanie do biegów długodystansowych. PKO Bieg Charytatywny może być więc nie tylko forma pomocy, ale także początkiem naszej prawdziwie lekkoatletycznej przygody z bieganiem. Każdy kto choć raz wykorzystał bieżnię w swoim treningu, potwierdzi moje słowa. To może być początek zupełnie nowej jakości twojego biegania! - mówi Maciej Kurzajewski, jeden z ambasadorów biegu.

PEŁNY WYWIAD Z MACIEJEM KURZAJEWSKIM - Bieganie, podróże, pomoc >>

Nie możesz pobiec? Nadal możesz pomóc!

Charytatywny bieg sztafet cieszy się dużo popularnością, większość pakietów została już wyprzedana. Można zapisać się jeszcze na biegi w Koszalinie, Lublinie i Łomży.

sztafetyFot. JAK

Dla osób, które nie biegną, a mimo wszystko chciałyby pomóc - jest taka możliwość. Można wpłacić dowolną kwotę na odpowiedni numer konta dla danego miasta. Przelew powinien być zatytułowany: „Darowizna na dożywianie dzieci". Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże te środki na posiłki dla dzieci w regionach, w których odbywają się biegi.

Numery kont dla dobrowolnych wpłat znajdziesz TUTAJ

bieganie zmieniaBieganie Zmienia

Drużyna PolskaBiega.pl będzie obecna w paru miastach, więc do zobaczenia w sobotę o 9.50!