Charytatywne sztafety na stadionie w Bydgoszczy [GALERIA]

Bydgoską odsłonę PKO Biegu Charytatywnego wygrała drużyna BBL Inowrocław 1, która "nabiegała" 47 okrążeń. Każde okrążenie to jeden obiad dla niedożywionych dzieci, który finansuje Fundacja PKO Banku Polskiego.

 

pko bieg charytatywny

 

W sobotę, 19 września, na 12 stadionach w całym kraju rozegrano charytatywny bieg sztafetowy. Hasło biegu to Pomagamy z każdym krokiem. W każdym z biegów wzięło udział 60 5-osobowych drużyn. Uczestnicy mieli za zadanie w ciągu godziny przebiec jak najwięcej okrążeń. W Bydgoszczy na stadionie Zawiszy zwycięska drużyna uzyskałam 47 okrążeń (19 112 m). Na drugim miejscu z 47 okrążeniami (18989m) znalazła się drużyna Bydgoszcz Triathlon Team, a na ostatnim stopniu podium stanęła drużyna Szwederowo z 45 okrążeniami.

Osoby, którym nie udało się pobiec w tegorocznym PKO Biegu Charytatywnym, a chciałyby pomóc jeszcze do końca października mają możliwość dodatkowego wsparcia dzieci poprzez przekazanie dobrowolnej wpłaty na konto odpowiednie dla danego miasta. Numery kont Fundacji PKO Banku Polskiego znajdują się na stronie www.pkobiegcharytatywny.pl

W Bydgoszczy w biegu uczestniczyła jedna z ambasadorek akcji Dorota Gardias