Ponad 2000 okrążeń w Warszawie dla potrzebujących dzieci. PKO Bieg Charytatywny za nami [WIDEO]

1 minutę i 96 setnych sekundy potrzebował najszybszy uczestnik warszawskiego PKO Biegu Charytatywnego na pokonanie jednego okrążenia, czyli 400 metrów. W sobotę na stadionach lekkoatletycznych w całej Polsce odbył się charytatywny bieg sztafetowy.

W sobotę, 19 września, w 12 miastach na stadionach lekkoatletycznych w całej Polsce pobiegły 5-osobowe sztafety. W ciągu godziny miały za zadanie przebiec jak najwięcej kółek. Cel był szczytny: za każde przebiegnięte okrążenie Fundacja PKO Banku Polskiego przekazywała pieniądze na jeden posiłek dla niedożywionych dzieci.

pko bieg charytatywny

W Warszawie wszystko dopisało. Pogoda sprzyjała uczestnikom, od rana świeciło słońce i królowało bezchmurne niebo. Stadion na Targówku rozbrzmiewał muzyką i głosem Pawła Januszewskiego, lekkoatlety, mistrza Europy z 1998 roku, który komentował zmagania uczestników.

pko bieg charytatywny WarszawaPolska Biega

GALERIA ZDJĘĆ Z BIEGU W GDAŃSKU >>

Na starcie stanęło 60 5-osobowych drużyn, w tym także nasza drużyna, męska sztafeta z Agory.

W ciągu godziny najwięcej kółek udało się przebiec drużynie BBL Warszawa Polonez - pokonali 43 okrążenia (17 440 metrów). Tuż za nimi, również z 43 okrążeniami (17 400 metrów) uplasowała się drużyna Pędząca Micha Dla Smyka. Trzecie miejsce zajęła drużyna Sprinterzy z 42 okrążeniami.

GALERIA ZDJĘĆ Z BIEGU W POZNANIU >>

Nasza drużyna przebiegła 39 okrążeń, co dało im 4 miejsce wśród zespołów męskich i 10 miejsce OPEN.PKO Bieg CharytatywnyPolska Biega

Łącznie uczestnicy przebiegli 824 030 metrów, co w przeliczeniu dało 2037 obiadów dla dzieci, które sfinansuje Fundacja PKO Banku Polskiego.

GALERIA ZDJĘĆ Z BIEGU W BYDGOSZCZY >>

Urszula Kontowska, prezes Fundacji PKO Banku Polskiego, pytana czy za rok możemy spodziewać się kolejnej edycji biegu powiedziała, że na pewno ona nastąpi. Biorąc pod uwagę jak szybko rozeszły się miejsca na tegoroczne biegi, sztafety muszą być nie tylko szybkie na bieżni, ale także przy internetowych zgłoszeniach.

Osoby, którym nie udało się pobiec w tegorocznym PKO Biegu Charytatywnym, a chciałyby pomóc jeszcze do końca października mają możliwość dodatkowego wsparcia dzieci poprzez przekazanie dobrowolnej wpłaty na konto odpowiednie dla danego miasta. Numery kont Fundacji PKO Banku Polskiego znajdują się na stronie www.pkobiegcharytatywny.pl

bieganie zmieniaBieganie Zmienia