Sztafety pobiegły dla dzieci w Poznaniu [GALERIA]

Poznańską odsłonę PKO Biegu Charytatywnego wygrała drużyna Olimpia Poznań, która przebiegła 51 okrążeń. Każde okrążenie to jeden obiad dla niedożywionych dzieci, który finansuje Fundacja PKO Banku Polskiego.

 

pko bieg charytatywny

 

W sobotę, 19 września, na 12 stadionach w całym kraju rozegrano charytatywny bieg sztafetowy. Hasło biegu to Pomagamy z każdym krokiem. W każdym z biegów wzięło udział 60 5-osobowych drużyn. Uczestnicy mieli za zadanie w ciągu godziny przebiec jak najwięcej okrążeń. W Poznaniu zwycięska drużyna uzyskałam 51  okrążeń. Na drugim miejscu z 45 okrążeniami znalazła się drużyna Akademia Piłkarska Reissa, a na ostatnim stopniu podium stanęła drużyna PKO Biegajmy Razem Poznań z 44 okrążeniami.

Osoby, którym nie udało się pobiec w tegorocznym PKO Biegu Charytatywnym, a chciałyby pomóc jeszcze do końca października mają możliwość dodatkowego wsparcia dzieci poprzez przekazanie dobrowolnej wpłaty na konto odpowiednie dla danego miasta. Numery kont Fundacji PKO Banku Polskiego znajdują się na stronie www.pkobiegcharytatywny.pl

Tak biegli uczestnicy w Warszawie: