16. PKO Poznań Maraton. 6,2 tys. biegaczy ukończyło królewski dystans! [ZDJĘCIA+WIDEO]

Zwycięstwo Emila Dobrowolskiego i ponad 6 tys. biegowych bohaterów na mecie. Zobacz, jak wyglądała 16. edycja PKO Poznań Maratonu.

Zwycięstwo polskiego zawodnika w biegu maratońskim, to zawsze duże wydarzenie. Tak było w 16. PKO Poznań Maratonie . Najlepszy okazał się Emil Dobrowolski, który na metę wbiegł w czasie 2 godzin, 13 minut i 50 sekund. Mimo zwycięstwa i czeku na 20 tys. zł, 28-letni biegacz nie był do końca usatysfakcjonowany z osiągniętego rezultatu. - Czuję niedosyt. Żałuję, że nie zrealizowałem minimum na przyszłoroczne igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro - mówił na mecie.

W klasyfikacji kobiet triumfowała Kenijka Makori Irene Chepkiru. Najlepszą Polką była Angelika Mach, która z czasem 2:42:12 zajęła trzecie miejsce.

Znów się potwierdziło, że pod względem frekwencji PKO Poznań Maraton , należy do ścisłej czołówki biegów na królewskim dystansie w Polsce. W niedzielę rywalizację na 42,195 km ukończyło ponad 6,2 tys. zawodników.