Wygrany walczy do końca, a przegrany poddaje się bez walki. MOTYWACJA

Nie pozostawiają złudzeń i postawią na nogi nawet tych najbardziej opornych. A ci, którzy mają chwilę kryzysu z pewnością odzyskają siłę do solidnego treningu. Przeczytaj, zanim zrezygnujesz z biegania i stwierdzisz, że nie ma to sensu.

"Ból jest stanem przejściowym. Duma pozostaje na zawsze.”

Motywacja

Nikt nigdy nie powiedział, że sport będzie pachniał fiołkami i nie będzie bolał. Żeby osiągnąć sukces trzeba się poświęcić, czasami nawet boleśnie. Warto jednak pamiętać, że ból i wylany pot na treningach przerodzą się w satysfakcję i mierzalne efekty. W kwestii bólu idealnie wypowiedział się również Bob Kennedy: - Bieganie boli. Lepiej zaakceptuj to na początku, bo w przeciwnym razie nigdzie nie dotrzesz.

 

"Tam, gdzie nie ma walki, nie ma siły.”

Motywacja

Tak właśnie powiedziała amerykańska prezenterka telewizyjna Oprah Winfrey. Walka i rywalizacja hartują człowieka i jego charakter. A tam, gdzie człowiek rywalizuje i pokonuje swoje słabości jest walka, moc i siła, które dają porządnego kopniaka motywacyjnego na długi, długi czas.

 

„Biegaj często i biegaj daleko, ale nigdy nie „zabiegaj” swojej radości z uprawiania tego sportu.”

Motywacja

Julie Isphording trafiła idealnie w punkt. Należy pamiętać, że trzeba biegać z głową i nigdy nie można doprowadzić do tego, żeby z biegania ulotniła się radość.

 

„Kiedy nogi już nie mogą, biegnij głową.” - Konrad Gralczyk

Motywacja

Mogłoby się wydawać, że podczas biegania używamy tylko nóg. Nic bardziej mylnego, pamiętajcie, że dużą rolę odgrywa tutaj nasza głowa i podejście do treningu. Liczy się zdrowy rozsądek i przemyślane kroki.

 

„Sukces to suma niewielkiego wysiłku powtarzanego z dnia na dzień.”

Motywacja

Wśród dużego zbioru cytatów udaje się odnaleźć również definicję sukcesu składającego się z wysiłku, który jest normalną składową dnia. Sukces jest w zasięgu ręki tych, którzy chcą i są waleczni.

 

„ Jeśli nie uwierzysz w to, że możesz wygrać, przegrasz zanim zaczniesz biec.”

Motywacja

Mnóstwo zależy od samego podejścia. Podobno wiara w siebie czyni cuda, więc nigdy nie mów, że przegrasz. Być może odpowiednio podejście wyniesie cię na najwyższy piedestał biegowy.

Bieganie to ogrom przyjemności, ale również sporo wyrzeczeń. Przy regularnych treningach należy pamiętać, że pokonanie każdej przeszkody jest kolejnym poziomem sukcesu i realizacji sportowych marzeń.

WIĘCEJ PODOBNYCH HISTORII ZNAJDZIESZ TUTAJ