Nuda na mechanicznej bieżni? Mamy 5 sposobów na urozmaicenie treningu

Zimą część biegaczy przenosi się z parkowych alejek na mechaniczne bieżnie. To dobre rozwiązanie, gdy za dworze ciemno, mokro i zimno. Ale nie ukrywajmy, że bieganie na siłowni jest też po prostu nudne. Ile można patrzeć w lustro albo oglądać teledyski i słuchać dudniącej z głośników muzyki (przeważnie innej niż ta na teledyskach)? W końcu każdemu się to znudzi. Podpowiadamy jak urozmaicić zimowe bieganie.

bieznia

Słuchanie dobre na wszystko

Na co dzień trudno znaleźć czas na czytanie? Żaden problem! Zabierz lektury ze sobą na siłownię! Audiobooki cieszą się dużą popularnością, dzięki czemu w łatwy sposób połączysz wysiłek fizyczny i przyjemność z lektur.

Bardziej od książki wolisz audycje i rozmowy ludzi? Co powiesz na podcasty czyli internetowe audycje, także te dotyczące sportu, diety i zdrowia. Można je ściągnąć na telefon i odsłuchać w każdej chwili. Swoje podcasty nagrywają m.in. Rich Roll, dużo wiedzy treningowej serwuje Runners Academy, a o triathlonowym świecie można posłuchać w 3xRadio.

Dodaj więcej potu do treningu

Minuty spędzane na jednostajnym biegu mijają przeważnie bardzo wolno. Warto wpleść do treningu dodatkowe bodźce. Spróbuj dodać zmiany tempa, przebieżki. Urozmaicenie w postaci szybszych i wolniejszych odcinków świetnie wzmocni organizm, przyspieszy krążenie krwi i pobudzi do działania. Warto też dołożyć podbiegi. Mocna praca nóg i większy wysiłek na bieżni nie tylko zabiją monotonię zimowego treningu, ale także pozwolą wkroczyć w wiosenny sezon w świetnej formie.

PB-bieganie,dieta

Filmowe produkcje

Jeśli nie książki i audycje to może filmy? W sytuacji, gdy bieżnię masz do dyspozycji w domu to wystarczy odpalić telewizor, komputer i gotowe! Filmowe produkcje czekają. Trudniej jest na bieżni w fitness klubie, ale jak tylko znajdziesz sposób na zamontowanie tabletu na panelu bieżni to wygrywasz!

Popracuj nad pozycją

Bieganie na bieżni warto też wykorzystać, jako czas na pracę nad pozycją w trakcie biegu. Kiedy nic nas nie rozprasza, nie musimy martwić się czerwonym światłem, wymijaniem pieszych, szukaniem trasy lub patrzeniem pod nogi mamy szanse skupić się na prawidłowej pracy ramion, prostej pozycji, ułożeniu miednicy, dobrym kroku biegowym, czyli wszystkich tych aspektach, o których czasami nie pamiętamy w trakcie biegania po ulicy.

RYoung sporty woman running on machine in the gym and listening music in headphones8BIM8BIMC%#

Wirtualne zwiedzanie miast

Jest jeszcze jedno ciekawe rozwiązanie. Dzięki internetowej aplikacji, którą przygotował jeden z producentów bieżni mechanicznych można biegać i odkrywać nowe miejsca poprzez Google Street View. Więc jeśli zawsze marzyliście, by pobiegać w Paryżu, Nowym Yorku czy Sydney jest teraz do tego świetna okazja!

WIĘCEJ PODOBNYCH HISTORII ZNAJDZIESZ TUTAJ