Sprawdź, jak można wykorzystać skórki od banana?

Biegacze jedzą bardzo dużo bananów. Same owoce mają mnóstwo składników mineralnych i witamin. Warto jednak wiedzieć, że oprócz wszystkich wartości owocu można dodatkowo wykorzystać skórkę od banana.

Zanim wyrzucisz skórkę od banana, bądź świadomy tego, że można ją wykorzystać w codziennym życiu - oto kilka jej zastosowań.

Banan

IDEALNA NA RANY

Podczas intensywnych treningów biegacze narażeni są na wszelkiego rodzaju kontuzje. Często mają problemy z kolanami albo pojawiają się rany na stopach, które najczęściej związane są złym doborem butów. Skórki od banana posiadają specyficzne enzymy, które zmniejszą ból przy otarciach i zadrapaniach. Mało tego - potrafią też załagodzić swędzenie, które spowodowane jest ukąszeniem komara.

BIAŁE I LŚNIĄCE ZĘBY

Kolor banana wskazuje na to, że zęby powinny być od nich raczej żółte, a jak się okazuje skórka ma takie działania, które wpływają na ich wybielanie. Wszystko za sprawą potasu, fosforu czy magnezu. Wystarczy, żeby codziennie nacierać zęby po ich umyciu. Pięknym uśmiechem będzie można pochwalić się podczas zawodów, na których zawsze robione są fotorelacje.

POZBYCIE SIĘ DRZAZGI

Jedna z najbardziej uciążliwych sytuacji. Na drzazgi narażeni są również biegacze. Jakieś rozciąganie na drewnianej nawierzchni albo szybka rozgrzewka z wykorzystaniem pnia drzewa? Wszystko może się zdarzyć. Otóż okazuje się, że skórka od banana ma właściwości rozmiękczające. Należy przykleić plastrem skórkę od strony miąższu do miejsca, gdzie wbiła się drzazga. Po chwili problem powinien zostać rozwiązany, drzazgę będzie można bez problemu wyciągnąć.

Banany

NAWILŻONA I ZDROWA SKÓRA

Skórka od banana ma również pozytywny wpływ na skórę człowieka. Olejki i minerały zawarte w niej nawilżą skórę, rozjaśnią i nawet pomogą pokonać trądzik. Skóra biegaczy narażona jest szczególnie na problemy spowodowane warunkami atmosferycznymi (mróz, upał). Wymienione właściwości odpowiednio zregenerują skórę.

INNE ZASTOSOWANIA

Co ciekawe skórka od banana podobno działa na zarysowane płyty CD, jest świetnym nawozem dla roślin i okazuje się, że nada się również jako pasta do skórzanych butów.

Kto by pomyślał... Warto zatem pamiętać i wykorzystać potencjał bananów do samego końca!

WIĘCEJ PODOBNYCH HISTORII ZNAJDZIESZ TUTAJ