6 NAJLEPSZYCH reklam biegowych, które nie pozwalają przejść obojętnie

Agencje reklamowe na przestrzeni lat rywalizują o to, żeby każda tworzona reklama okazała się tą najlepszą. Starają się o to, żeby przyciągnęła uwagę większości odbiorców. Stworzyliśmy dla was listę subiektywnie najlepszych reklam z bieganiem w roli głównej.

Przeszukując kampanie reklamowe można natknąć się na te inspirujące, śmieszne i z głębokim przekazem. Każda z nich jest na swój sposób oryginalna, choć wszystkie reklamy mają jeden cel. Zareklamować produkt. Odstawmy jednak produkt na dalszy plan i przyjrzyjmy się istocie wybranych przez nas reklam.

1. Na pierwszy rzut idzie reklama Nike Running Comercial. Nie jest to nowa reklama, ale zachowała się gdzieś w pamięci ze względu na swój humorystyczny charakter przekazu. Sam spot przedstawia parę biegaczy - mężczyznę i kobietę. Trening odbywa się na powietrzu i jest po porządnej ulewie - potwierdzeniem są widoczne kałuże. Biegnący mężczyzna na samym początku perfidnie ochlapał kobietę wbiegając w kałużę. Od tej pory przez całą reklamę nawzajem przeszkadzają sobie w treningu i ścigają się. Do momentu, kiedy obydwoje zostają ochlapani przez jadący autokar. Reklamę kończy napis „ENJOY THE WEATHER', który jest idealnym podsumowaniem tego, żeby cieszyć się z każdej pogody!

2. This is Energy Running - jedna z najbardziej charakterystycznych reklam, która pokazuje istotę biegania. Mamy do czynienia z materiałem, który w jasny sposób uwypukla, że bieganie można zainicjować w każdym miejscu. Sport ten stał się niezwykle popularny, a biegacze opanowują ulice w miastach na całym świecie. W materiale widoczna jest również energia, która aż porusza odbiorcę i inicjuje w nim chęć do biegania.

3. Niekiedy w reklamach biegowych wykorzystywane są zwierzęta. Tym razem w reklamie firmy Skechers wykorzystany jest gepard. Jak wiadomo akurat gepard uznany jest za najszybsze zwierzę na całym świecie. Drapieżny kot poluje na ofiarę - ukazana jest jego zgrabna sylwetka i pewnego rodzaju zwinność. Kiedy zaczyna atak, nagle pojawia się biegacz, który dogania kota i wiąże mu łapy ogonem. Choć to mało realna sytuacja, można przyznać, że została ukazana istota (jak najszybszego) biegania w nieco skrzywionym zwierciadle.

4. Marka Asics pokazała reklamę: IT'S A BIG WORLD. GO RUN IT. Sama nazwa oddaje sedno całej reklamy. Ukazany jest ogromny świat poprzez przepiękne widoki. Oprócz tego widoczne są sylwetki ludzi, którzy biegną - mimo wszystko. Przekaz tej reklamy jest prosty - nie należy się zatrzymywać! Trzeba biec przed siebie zdobywając tym samym szczyty.

5. Reklama, która pokazała poranek, kiedy "przyciąganie łóżka" ma zwielokrotnioną siłę. Tak - niech podniesie rękę ktoś, kto nie miał takiej sytuacji. Normalne odczucia, które zna niemal każdy. Poranne pobudki bywają ciężkie. Tym razem New Balance wykorzystała motyw wstawania rano, gdzie biegacz jako silna osobowość pokonuje „przyciąganie łóżka” i rusza na trening.

6. Na sam koniec zostawiliśmy wisienkę na torcie. Pamiętacie kultową kampanię Adidas Runners, Yeah we're different z 1997 roku? Trudno o niej zapomnieć! Reklama, a właściwie kampania przeszła do historii i dała ogromnego kopa na rozpęd dla samej marki.

Adidas - kampania reklamowaAdidas

Adidas - kampaniaAdidas

Macie jakieś swoje ulubione reklamy?

WIĘCEJ PODOBNYCH HISTORII ZNAJDZIESZ TUTAJ