Korzystaj z miodu! Miód jest benzyną napędową dla biegacza

Pszczeli wytwór jest jednym z najbardziej popularnych produktów. Wszystko za sprawą niecodziennych właściwości, które są idealne dla biegacza.

Sytuacja jest niezwykle prosta. Miód jest doskonałym źródłem cukrów, które spalane są podczas treningu. W tym wypadu biegania. Produkt pszczeli składa się głównie z fruktozy oraz glukozy. Ma w sobie również 2 proc. sacharozy, 7 proc. maltozy oraz 17 proc. wody. Można nazwać go benzyną napędową dla biegaczy.

miód

Miód bardzo łatwo wprowadzić w dietę i można nazwać go naturalnym izotonikiem. Ponadto niektórzy biegacze nie trenują bez odpowiedniego doładowania, które znajdują właśnie w miodzie.

Bez problemu miód można zjadać w różnej postaci. Sprawdzi się idealnie na kanapce. W napojach można dodawać do wody lub herbaty. Miód również wykorzystywany jest w smakołykach sportowych. Dobrym przykładem są chociażby poręczne i smaczne batoniki miodowe. Produkt bez problemu sprawdzi się również w jogurtach i owsiankach.

Miód oczywiście może mieć również swoje minusy. Nie będzie dobry dla osób, które mają na niego uczelnie. Pamiętajcie, żeby jeść miód ze sprawdzonych źródeł. W przeciwnym razie może okazać się tylko pozornie zdrowy.

Przepisy z wykorzystaniem miodu:

1. http://polskabiega.sport.pl/polskabiega/ciecierzycazmiodem

2http://polskabiega.sport.pl/energetycznebatony

3. http://polskabiega.sport.pl/ciasteczkaowsiane

 

instagram

WIĘCEJ PODOBNYCH HISTORII ZNAJDZIESZ TUTAJ