Rewelacyjny bieg Polki! Jóźwik w finale ME w Amsterdamie

Mistrzostwa Europy trwają. Joanna Jóźwik wygrała półfinałowe zmagania i pobiegnie w finale mistrzostw Europy w Amsterdamie.

Joanna Jóźwik wygrała bieg na 800 metrów z czasem 2.01,52 na mistrzostwach Europy w Amsterdamie. Tym samym awansowała do finałowych zmagań kobiet, które odbędą się w sobotę o godzinie 21.40.

Warto przypomnieć, że biegaczka doznała kontuzji, którą leczyła przez trzy tygodnie. W związku z tym przygotowania do sezonu były nieco utrudnione. Mimo wszystko start w półfinałach był na rewelacyjnym poziomie.

Jóźwik na swoim oficjalnym fanpage'u dzień przed półfinałem oznajmiła, że złapała luz i jest dobrej myśli. Nie pozostaje nam nic innego, jak trzymać kciuki w sobotę! Za finał i za kolejną wygraną!

Po półfinałach Joanna również opublikowała post, w którym napisała o swoich wrażeniach.

Oprócz tego w sieci pojawiło się nagranie, w którym Asia opowiada o atmosferze na mistrzostwach.

Na wielkie brawa zasługuje także Rafał Omelko, który dostał się do finału biegu na 400 m i wywalczył minimum na Igrzyska Olimpijskie w Rio z czasem 45.14. W finałach kobiet na 400 metrów wystąpią Małgorzata Hołub i Justyna Święty.

Oprócz tego Marcin Lewandowski oraz Adam Kszczot zakwalifikowali się do półfinałów w biegu na 800 metrów.