5 PORAD: jak dobrać buty do biegania? [WIDEO]

Magdalena Sołtys, Mateusz Sadowski
07.07.2014 11:41
Chcesz kupić buty do biegania? Oto 5 prostych porad, jak je dobrze dobrać. Rozmiar, rodzaj i trzymanie stopy - zobacz, jak to sprawdzić i wybieraj z głową! Radzą eksperci ze sklepu Sport GURU.
Komentarze (24)
Zaloguj się
 • s0ap

  Oceniono 58 razy 42

  Dzisiaj z każdej igły robi się widły. Ciekawe jak ludzie biegali 30 lat temu, jak nie było internetu, 100 poradników, i 1000 rodzajów butów. Kupowało się to co było i biegali szybciej niż dzisiaj...

  Jak kilka lat temu zaczynałem bieganie, to poszedłem do sklepu, kupiłem najdroższe buty na jakie było mnie stać (czyli najtańsze) i biegałem w nich aż do zdarcia.

  Kilka lat minęło, a mnie jakoś szczęśliwie omijają kontuzje ;)

 • rabbinhood

  Oceniono 25 razy 21

  Jak ktoś prowadzi porady to powinien umieć je opisać tekstem i co najwyżej dodatkowo dołączyć zdjęcia,i jako extra filmik; aby mogli to przeczytać zainteresowani. Zamieszczanie wyłącznie filmików jest dobre w telewizji ale nie tutaj. Jeśli ktoś używa np przeglądarki "links" to odczuwa że macie go gdzieś...

 • maciekraz

  Oceniono 12 razy 10

  supinator, pronator, masturbator?

 • jak.zyc.panie.premierze

  Oceniono 8 razy 8

  Dobra reklama Asics........

 • k-x

  Oceniono 6 razy 6

  W 1960 r. bieg maratoński po ulicach Rzymu (Igrzyska Olimpijskie) wygrał biegnący boso Bikila Abebe. Sukces powtórzył 4 lata później biegnąc w butach.

 • harmonious

  Oceniono 12 razy 6

  Supinator - Pronator -- PO CO takie WKRĘCANIE ludzi???

  Wiem, że to napędza sprzedaż. Tyle butów extra można wyprodukować. Supinacja i pronacja to dwie naturalne fazy ruchu stopy podczas biegu. Niezbędne w procesie amortyzacji.

  Jeśli ktoś ma NADMIERNĄ supinację lub pronację jest to spowodowane w 80-90% przez zły wzorzec ruchowy i jest problemem czynnościowym. Jedyny sposób na długotrwałą korekcję to wzmocnienie odpowiednich mięśni stopy. I przywrócenie prawidłowego wzorca ruchowego. A nie profilowane wkładki w budach - dają one podparcie statyczne, mięśnie mniej pracują i nigdy nie dochodzi do usunięcia przyczyny problemu. No ale interes z produkcją butów kręci się wyśmienicie.

 • jakubabramczuk

  Oceniono 4 razy 2

  A teraz kilka porad od osoby, która nie prowadzi biznesu z butami :)
  polskabiega.sport.pl/blogi/boso_maraton_3h/2013/10/biegacz_ma_sposoby_15_biegacz_ma_buty_2_kupowanie_butow_do_biegania/1

 • Stan Makowski

  Oceniono 1 raz 1

  Naprawdę dobre i profilowane buty do biegania można kupić w sport-guru.pl Na stronie sklepu są kategorie, w jakich znajduje się odpowiednie obuwie, jak supinator, wsparcie, terenowe, treningowe, startowe, więc łatwo jest wybrać dobre obuwie, nawet jeśli kupuje się je pierwszy raz.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX