5 PORAD: jak dobrać buty do biegania? [WIDEO]

Magdalena Sołtys, Mateusz Sadowski
07.07.2014 11:41
Chcesz kupić buty do biegania? Oto 5 prostych porad, jak je dobrze dobrać. Rozmiar, rodzaj i trzymanie stopy - zobacz, jak to sprawdzić i wybieraj z głową! Radzą eksperci ze sklepu Sport GURU.
Komentarze (23)
Zaloguj się
 • s0ap

  Oceniono 58 razy 42

  Dzisiaj z każdej igły robi się widły. Ciekawe jak ludzie biegali 30 lat temu, jak nie było internetu, 100 poradników, i 1000 rodzajów butów. Kupowało się to co było i biegali szybciej niż dzisiaj...

  Jak kilka lat temu zaczynałem bieganie, to poszedłem do sklepu, kupiłem najdroższe buty na jakie było mnie stać (czyli najtańsze) i biegałem w nich aż do zdarcia.

  Kilka lat minęło, a mnie jakoś szczęśliwie omijają kontuzje ;)

 • rabbinhood

  Oceniono 25 razy 21

  Jak ktoś prowadzi porady to powinien umieć je opisać tekstem i co najwyżej dodatkowo dołączyć zdjęcia,i jako extra filmik; aby mogli to przeczytać zainteresowani. Zamieszczanie wyłącznie filmików jest dobre w telewizji ale nie tutaj. Jeśli ktoś używa np przeglądarki "links" to odczuwa że macie go gdzieś...

 • maciekraz

  Oceniono 12 razy 10

  supinator, pronator, masturbator?

 • jak.zyc.panie.premierze

  Oceniono 8 razy 8

  Dobra reklama Asics........

 • k-x

  Oceniono 6 razy 6

  W 1960 r. bieg maratoński po ulicach Rzymu (Igrzyska Olimpijskie) wygrał biegnący boso Bikila Abebe. Sukces powtórzył 4 lata później biegnąc w butach.

 • harmonious

  Oceniono 12 razy 6

  Supinator - Pronator -- PO CO takie WKRĘCANIE ludzi???

  Wiem, że to napędza sprzedaż. Tyle butów extra można wyprodukować. Supinacja i pronacja to dwie naturalne fazy ruchu stopy podczas biegu. Niezbędne w procesie amortyzacji.

  Jeśli ktoś ma NADMIERNĄ supinację lub pronację jest to spowodowane w 80-90% przez zły wzorzec ruchowy i jest problemem czynnościowym. Jedyny sposób na długotrwałą korekcję to wzmocnienie odpowiednich mięśni stopy. I przywrócenie prawidłowego wzorca ruchowego. A nie profilowane wkładki w budach - dają one podparcie statyczne, mięśnie mniej pracują i nigdy nie dochodzi do usunięcia przyczyny problemu. No ale interes z produkcją butów kręci się wyśmienicie.

 • jakubabramczuk

  Oceniono 4 razy 2

  A teraz kilka porad od osoby, która nie prowadzi biznesu z butami :)
  polskabiega.sport.pl/blogi/boso_maraton_3h/2013/10/biegacz_ma_sposoby_15_biegacz_ma_buty_2_kupowanie_butow_do_biegania/1

 • Stan Makowski

  Oceniono 1 raz 1

  Naprawdę dobre i profilowane buty do biegania można kupić w sport-guru.pl Na stronie sklepu są kategorie, w jakich znajduje się odpowiednie obuwie, jak supinator, wsparcie, terenowe, treningowe, startowe, więc łatwo jest wybrać dobre obuwie, nawet jeśli kupuje się je pierwszy raz.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane