Poradnik biegacza. Co warto nabyć, by rozpocząć biegową przygodę?

Piotr Kowalik, Roman Statsenka
28.01.2016 10:25
Biegowa odzież i sprzęt elektroniczny to nie tylko zbędne gadżety. Techniczna koszulka czy prosty pulsometr mogą sprawić, że nasz trening stanie się nie tylko przyjemniejszy, ale i zdrowszy. Trener biegania i manager Centrum Przygotowania Sportowego High Level Center Mateusz Dubas podpowiada, co warto nabyć na początku swej sportowej drogi.
Komentarze (5)
Zaloguj się
 • siedemsiedemdwa

  Oceniono 2 razy 2

  Chciałem zacząć biegać, ale nie mam dwóch stów na zegarek. Cóż, chyba to nie jest sport dla mnie.

 • gosc6789

  Oceniono 2 razy 2

  Początki biegania. Najpierw pełno bielizn, dopiero potem buty, a na koniec antygrawitacyjny zegarek ;-P.
  A był taki Pan co na bosaka maraton na Olimpiadzie w Rzymie wygrał, a cztery lata pózniej ponownie w Tokio (tym razem już w butach.

 • slazur

  Oceniono 1 raz 1

  Witam myślałem, że znajdę tu też ocenę i propozycje redakcji w zakresie skarpet biegowych, bo to podstawowe wyposażenie zwłaszcza gdy wymagamy od siebie wiecej i więcej:) Ale w tej sytuacji podzielę się swoją opinią, bo nie ukrywam zirytował mnie jeden market, który bądź co bądź wyspecjalizowany - nauczył mnie na "stare lata" , że nie ma nic za pół ceny, a zwłąszcza butów biegowych, ale to wyszło dopiero na treningu. Przy doborze skarpet kompresyjnych skoncentrowałem się na tym co dowiedzieć moge się z blogów i opinii pod nimi. I już wiedziałem, że market nie dysponuje nawet pełnowartościowym produktem. A jak to mówią biednego nie stać na wyrzucanie pieniędzy w błoto. W sporcie nie można sobie pozwolić na tańsze rozwiązanie, bo chodzi o konsekwencje zdrowotne uprawiania biegania choćby tylko weekendowo. Po prostu nie ma się co oszukiwać, za pół ceny nie kupisz butów do biegania i prawdziwych skarpet kompresyjnych. A o przyjemność z biegania w końcu chodzi. Będąc bogatszy o doświadczenia polecam przed zakupem upewnić się i zapytać wujka google o skarpety kompresyjne, aby nie kupić produktu "prawie dobrego". Pierwszy z brzegu artykuł z którym się zgadzam jeśli chodzi o skarety kompresyjne www.forest-camp.pl/czy-ucisk-to-kompresja-i-jak-to-dziala-na-biegacza-n-10.html zwiń

 • Piotr Weresky

  Oceniono 1 raz 1

  Taaaa......... z elementarnego sportu jakim jest bieganie robimy wyprawę na biegun .... a potem po 2 miesiacach rzucamy to wszystko w kąt bo jakoś pogoda nie ta... ;-) albo mamy Euro badz olimpiade... ..

  jedno trzeba przyznać trzeba dobrać odpowiednie majatasy aby sie poprzecierać;-) doswiadczenie na własnej skórze... zwlaszcza jak sie ma w udach pare cm za duzo
  no i buty... tutaj najwzniejsze są lekkie oddychaące i amortyzujace buty... ps... jesli macie możliwość biegajcie po lasach trawnikach byle nie asfalt i beton.. a reszta gadzetów no jak zegarki itp darujcie Sobie... jak zaczniesz biegać poznasz Siebie wtedy dokonasz lepszych wyborów..

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX