Polskie lekkoatletki zachwycają urodą. Na obozie w Portugalii znalazły czas nie tylko na treningi

Polskie lekkoatletki rozpoczęły przygotowania do nowego sezonu w słonecznej Portugalii. Ostatnie tygodnie były dla nich bardzo pracowite. Młode zawodniczki zdradzają w swoich social mediach jak spędzają wolny czas od treningów. Z minionego zgrupowania powstała imponująca galeria, której nie powstydziłaby się żadna modelka.
Lekkoatletki Lekkoatletki fot.: instagram

Polskie lekkoatletki zachwycają urodą. Na obozie w Portugalii znalazły czas nie tylko na treningi

Polskie lekkoatletki rozpoczęły przygotowania do nowego sezonu w słonecznej Portugalii. Ostatnie tygodnie były dla nich bardzo pracowite. Młode zawodniczki zdradzają w swoich  social mediach jak spędzają wolny czas od treningów. Z minionego zgrupowania powstała imponująca galeria, której nie powstydziłaby się żadna modelka.

Zawodniczki wróciły już do Polski i Święta Bożego Narodzenia spędzą wśród bliskich. Naładowane pozytywną energią są gotowe do dalszej pracy, nie brakuje im motywacji do podjęcia nowych wyzwań.

Zobaczcie jak lekkoatletki prezentują się w słonecznej Portugalii.

Joanna Jóźwik Joanna Jóźwik fot.: instagram Joanny Jóźwik

Joanna Jóźwik

Joanna Jóźwik jest zawodniczką światowej klasy, która specjalizuje się w biegu na dystansie 800m. Asi w zasadzie nie trzeba przedstawiać. Ma na swoim koncie wiele sportowych sukcesów. W finale biegu na 800 metrów, podczas Igrzysk Olimpijskich RIO w 2016 roku, zajęła piąte miejsce, pobijając przy okazji rekord życiowy - 1:57:37.

Sezon na otwartym stadionie w 2017 roku nie był dla niej szczęśliwy, wyniki jakie uzyskała były znacząco poniżej jej oczekiwań. Polka odpadła w półfinale biegu na 800 metrów na lekkoatletycznych mistrzostwach świata w Londynie, była bardzo rozczarowana. 

Zgrupowanie w Portugalii było dla niej już drugim obozem treningowym przygotowującym do sezonu 2018. Asia jest pełna determinacji, zaraża nie tylko pasją ale też pięknym uśmiechem.


fot.: instagram Joanny Jóźwik

Dominika Muraszewska Dominika Muraszewska fot.: instagram Dominiki Muraszewskiej

Dominika Muraszewska

Dominika Muraszewska to młoda, obiecująca zawodniczka klubu AZS-AWF Warszawa. Lekkoatletka specjalizuje się w biegach sprinterskich. Na swoim koncie ma kilka znaczących sukcesów. Jej koronnym dystansem jest 400m, legitymuje się rekordem życiowym równym 52:88.

Medalistka mistrzostw kraju w różnych kategoriach wiekowych, w tym złota medalistka mistrzostw Polski seniorów (2015) w sztafecie 4 × 400 metrów.

22-letnia zawodnicza jest bardzo zadowolona po dobrze przepracowanym zgrupowaniu w słonecznej Portugalii. Do Polski wróciła w bardzo dobrej formie, święta spędzi w gronie najbliższych.


fot.: instagram Dominiki

Emilia Ankiewicz Emilia Ankiewicz fot.: instagram Emili Ankiewicz

Emilia Ankiewicz

Emilia Ankiewicz trenuje pod okiem trenera Andrzeja Wołkowyckiego, specjalizuje się w biegu na 400 metrów przez płotki. Jest olimpijką z Rio de Janeiro 2016.

Trzykrotnie zdobywała medale mistrzostw Polski seniorów w biegu na 400 m ppł- srebrne w 2014 i 2015 oraz brązowy w 2013.

Emilia w minionym sezonie zmagała się z kontuzjom, teraz pełna energii wraca do gry. Zgrupowanie w Portugalii zakończyła w bardzo dobrym nastroju.

Prywatnie przyjaźni się z Asią Jóźwik, którą przekornie nazywa 'Henrykiem'. Dlaczego? Tego pewnie dowiemy się tylko od Emilii. Obie lekkoatletki spędzają ze sobą bardzo dużo czasu podczas wspólnych zgrupowań i świetnie się dogadują.

Weronika Wyka Weronika Wyka fot.: instagram Weroniki Wyka

Weronika Wyka

Weronika Wyka to jeszcze bardzo młoda lekkoatletka, specjalizująca się w biegu na dystansie 800 m. Złota medalistka sztafety 4x400 m podczas tegorocznych mistrzostw Polski seniorów (skład sztafety: Dominika Muraszewska, Emilia Ankiewicz i Joanna Jóźwik).

Weronika legitymuje się rekord życiowy na dystansie 800m równym - 2:04:35. Zawodnicza zaliczyła już w tym roku jeden obóz w Zakopanem, tym razem trenuje w słonecznej Portugalii. Lekkoatletka z powodzeniem znajduje czas na spacery i fotografię. Weronika jest nie tylko wysportowana ale też świetnie sprawdziłaby się w modelingu.


fot.: instagram Weronika Wyka

Danuta Urbanik Danuta Urbanik fot.: instagram Danuta Urbanik

Danuta Cieślak (Urbanik)

Danuta Cieślak (Urbanik) specjalizuje się w biegach na dystansie 800 i 1500 metrów. W 2016 zajęła 9. miejsce w biegu na 1500 metrów podczas halowych mistrzostw świata.

Zgrupowanie w Portugalii jest dla niej ważnym elementem przygotować do sezonu halowego. To był bardzo dobrze przepracowany czas, zawodniczka wykręciła ponad 230 km.

Podobnie jak pozostałe lekkoatletki, Danusia zachwyca pięknie wysportowaną sylwetką. Podczas pobytu w Portugalii stworzyła wspólnie z Joanną Jóźwik galerię zdjęć, której nie powstydziłaby się żadna modelka. Zawodniczki swój wolny czas spędziły na plaży, ciesząc się urokami Sangres.


fot.: instagram Danuty Cieślak

Paulina Kaczyńska Paulina Kaczyńska fot.: instagram Paulina Kaczyńska

Paulina Kaczyńska

Paulina Kaczyńska specjalizuje się w biegach długodystansowych. Mistrzyni Polski w biegu na 10 000 metrów (Wieliczka 2015) oraz trzykrotna halowa wicemistrzyni Polski w biegu na 3000 metrów (2014, 2015 i 2016).

5 zawodniczka Letniej Uniwersjady w Taipei na 5 000 m, czas Pauliny - 15:58:48

Na zgrupowaniu w Monte Gordo spędziła ponad 3 tygodnie. Obóz zakończyła w rewelacyjnym humorze. Zawodniczka nie zwalnia tempa, podróże wpisały się w jej styl życia. Święta Bożego Narodzenia spędzi z dala od bliskich, na ten okres zaplanowała sobie wycieczkę do Tajlandii.


fot.: Paulina Kaczyńska