Największe gwiazdy lekkoatletyki gotowe do startu w czwartym mityngu Copernicus Cup w Toruniu

Zawody należą do prestiżowego cyklu IAAF World Indoor Tour, czyli odpowiednika Diamentowej Ligi w sezonie halowym. W Polsce wystartują liderzy list światowych, rekordziści świata, medaliści najważniejszych globalnych imprez. Gwiazdy toruńskiego mityngu nie kryją, że ze startem w Copernicus Cup wiążą ambitne plany. Mityng jest bardzo mocno obsadzony, wśród startujących nie zabraknie czołowych polskich lekkoatletów.

Angelika Cichocka

Angeliga Cichocka ma za sobą już kilka startów na hali w tym sezonie, wszystko wskazuje na to, że lekkoatletka jest w bardzo dobrej formie. Głównym celem są jednak Halowe Mistrzostwa Świata w Birmingham, które odbędą się w marcu.

Na zawodach w Lievin we Francji Cichocka uzyskała minimum na Halowe Mistrzostwa Świata z na dystansie 800 m z czasem 2:00:70. Zawodniczka wystartuje na tym dystansie również w Toruniu.

Adam Kszczot

Adam Kszczot w Toruniu po raz kolejny wystartuje na swoim koronnym dystansie 800 metrów. Do tej pory zaliczył bardzo udane biegi m.in. w Düsseldorfie, Madrycie i fransuskim  Lievin. Z pewnością będzie chciał utrzymać swoją zwycięską passę. 

Ewa Swoboda Ewa Swoboda screen

Ewa Swoboda

W 2016 r. podczas Copernicus Cup Ewa Swoboda pobiła halowy rekord świata juniorek na dystansie 60 metrów z wynikiem 7:07. W tym sezonie Ewa najszybciej pobiegła na mityngu w Dusseldorfie gdzie uzyskała czas równy 7:20.

Anna Kiełbasińska Anna Kiełbasińska LUCY NICHOLSON/REUTERS

Anna Kiełbasińska

Dobra passa trwa również u Anny Kiełbasińskiej, sprinterka pobiła w tym sezonie aż dwa rekordy życiowe na dystansie 60 i 300 metrów. Uzyskany czas 7:23 na 60 m daje Annie minimum na Halowe Mistrzostwa Świata, a czas 37:02 to aktualny halowy rekord Polski na dystansie 300 m. Wynik 23:19 na dystansie 200 metrów dał Kiełbasińskiej pierwsze miejsce wśród zawodniczek w Europie.

Sofia Ennaoui

Sofia Ennaoui wystartuje na dystansie 1500 metrów. Polka na swoim koronnym dystansie zmierzy się m.in. z Hellen Obir czyli Mistrzynią Świata z Londynu na dystansie 5000 metrów.

Marcin Lewandowski podczas MŚ w Londynie Marcin Lewandowski podczas MŚ w Londynie FOT. KUBA ATYS

Marcin Lewandowski

Marcin Lewandowski, jak sam podkreśla nie biegnie tylko dla siebie co nie oznacza, że nie będzie walczył o jak najlepszy wynik. Całe honorarium ze startu w Copernicus Cup przekaże on na cele charytatywne. W tym roku nasz mistrz Europy, który chce w Arenie Toruń zaatakować rekord Polski w biegu na 1500 metrów, przekaże zarobione pieniądze na rzecz leczenia dwójki dzieci z jego rodzinnych Polic.

copernicus cup 2018 copernicus cup 2018 fot.: materiał prasowy

Program Minutowy czwartego halowego mityngu Copernicus Cup w Toruniu

.