Jak szybko schudnąć - ranking aktywności, które pozwolą ci spalić zbędne kalorie

03.12.2015 10:27
8 aktywności, które pozwolą ci spalić zbędne kalorie

8 aktywności, które pozwolą ci spalić zbędne kalorie fot. Shutterstock

Szukając szybkiego sposobu na spalenie kalorii można sięgać po przeróżne metody, zaczynając od diety cud na odchudzających pasach kończąc. Gdy do urlopu zostało mało czasu, a do wymarzonej sylwetki jeszcze długa droga walka ze zbędnymi kaloriami może spędzić sen z powiek. Czy bieganie jest najlepszym sposobem na osiągnięcie wymarzonego celu? A może lepiej sprawdzi się rekreacyjna jazda na rowerze? Sprawdzamy, który rodzaj aktywności zasłużył na tytuł 'Najlepszego spalacza kalorii'.
Komentarze (105)
Jak szybko schudnąć - ranking aktywności, które pozwolą ci spalić zbędne kalorie
Zaloguj się
 • kocurxtr

  Oceniono 226 razy 208

  no to ja się dorzucę z moim tegorocznym doświadczeniem

  odstawiłem browar niemal zupełnie (za wyjątkiem weekendów)
  mniej jjem - ale bez cudowania, żadne cud-diety: warzywa owoce, nabiał mięso... tyle że malutkie porcje trzy-cztery razy dzieninie - bez planu i grafika, jak wypadnie...
  unikam jak ognia wszelkiej maści fast-syfów w rodzaju mcdonaldów, coli i innych wysokocukrowych napojów gazowanych (generalnie b.mało słodyczy)
  od 1 marca jestem 3x w tygodniu na basenie (pn-śr-pt) robiąc od 50 do 100 długości (zależnie od nastroju, bez grafika)
  efekt ?
  z 93 kg do połowy maja zrobiło się 74-75; teraz już tylko utrzymuję i powolutku zmierzam do 72 kg :)

  żadnych super-diet, trenerów-personalnych, dziwactw w postaci suplementów
  ot zdrowy rozsąadek i konsekwencja
  poleam...

  najgorsze, to jest jest zwlec nogi z łóżka o 5.30 - śmigam na basen rzed pracą - ale jak się dowlokę do ekspresu do kawy to już jest z górki :)

  pracuję przy biurku
  ma 40 lat
  mam rodzinę
  (dopisuję, by nikt nie powiedział że młodemu kawalerowi jest łatwiej :) )

 • nie.jestem

  Oceniono 105 razy 103

  Te interwały też takie trochę od czapy w tym zestawieniu. Nie da się robić interwałów przez godzinę, trudno też interwały traktować jako dyscyplinę sportową. Równie dobrze można by napisać "zwycięzca: treningi z obciążeniem" albo "zwycięzca: treningi z dwa razy większą intensywnością".

 • i-tyle

  Oceniono 84 razy 80

  jakoś nie chce mi się wierzyć, że godzina pływania to prawie to samo co spokojna jazda na rowerze albo, że jogging to prawie to samo co narty biegowe. Z własnego doświadczenia wiem, że po spokojnej jeździe na rowerze nawet nie jestem zmęczony, a 45 pływania to max jaki mogę wyrobić na raz i czuję w gnatach. To samo jogging, który można plumkać w nieskończoność, ale już biegówki, nawet spokojne, to inna para kaloszy.

 • piszedoosla

  Oceniono 46 razy 40

  Ten artykuł robi więcej szkody niż pożytku... Już widzę zaniedbanych grubasków z BMI w okolicach 30 katujących się biegiem interwałowym... 2-3 tygodnie katorgii, a potem ból, frustracja i wycofanie.

  Drogi czytelniku, mając sporą nadwagę zacznij od spaceru i jazdy na rowerze, po 30-40min 2-3 razy w tygodniu, nie biegaj bo zrobisz sobie krzywdę... Przede wszystkim jednak zacznij jeść, a nie żreć.

 • Piotr Tomaszewski

  Oceniono 33 razy 29

  Piszecie bzdury - co z tego, że interwały czy sprint spalą więcej kcal na godzinę, skoro nikt nie będzie w stanie biec sprintem / robić interwałów przez taki długi czas???

 • luketjorself

  Oceniono 35 razy 29

  Jeżeli dobrze odczytuję ten ranking, to najbardziej opłaca się spokojna jazda na rowerze, bo przecież nie da się biegać w szybkim tempie tak długo jak powoli jechać na rowerze:
  spokojna jazda na rowerze (średni trening - 6 godz.) - 2.580 kcal
  szybki bieg (średni trening - 0,5 godz.) - 400 kcal

 • Radek Rutkowski

  Oceniono 26 razy 18

  Bardzo fajnie, tyle że godzina szybkiego biegu to nie jest jakiś dramat (nie wspominając o godzinie jazdy na rowerze), a 20 minut dobrych interwałów kończy się wymiotami. Te 1000 kcal trzeba więc podzielić przez 3...

 • konkretniekarol

  Oceniono 23 razy 15

  Mniejsza o jednostki (wytykanie różnicy między kaloriami i kilokaloriami to raczej puryzm językowy, niż merytoryczna uwaga). Prawdziwy problem z tym i z większością podobnych "poradników" polega na cichym założeniu, że wszyscy jesteśmy tacy sami i spalimy tyle samo podczas godziny biegania, pływania itd. W szczególności np. drobna kobieta (waga 45 kg) podczas godziny szybkiego biegu spali te same 800 kcal, co rosły mężczyzna z lekką nadwagą (waga 100 kg)? Totalna bzdura świadcząca o zaawansowanej ignorancji autora "poradnika". I jeszcze to przeliczanie na kajzerki i pięterka ptasiego mleczka - szalony pomysł przy tak błędnych założeniach!

  Można by pomyśleć, że polskabiega.sport.pl to portal specjalistyczny. Trudno zatem się dziwić, że większość ludzi ma mizerne pojęcie o mechanizmach skutecznego odchudzania, skoro mamy takich "specjalistów" za doradców...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX