Biegaczu, nie spiesz się! Zobacz, jak krok po kroku bezpiecznie przygotować się do zawodów

Damian Bąbol
13.05.2016 14:06
A A A
Parkrun

Parkrun (TOMASZ STAA'CZAK)

 • Bieg na 5 km
 • Bieg na 10 km
 • Półmaraton
 • Maraton
Niedawno zacząłeś biegać, a już marzą ci się starty w ulicznych biegach na 10 km, półmaratonach i maratonach? Zwolnij, medale poczekają! Podpowiadamy, jak krok po kroku w bezpieczny sposób przygotowywać się do zawodów.
Zobacz zdjęcia (4)
Komentarze (11)
Zaloguj się
 • luna.1980

  0

  Dla amatorów polecam slow-jogging - nigdy nie byłam wysportowana, ale 3 sezony temu postanowiłam coś z sobą zrobić i zaczęłam truchtać.
  Teraz bez problemu 4-5 razy w tygodniu (zaczynam w okolicach lutego, kończę pod koniec listopada) pokonuję dystans 10 km w czasie 1 h. 10 min. (wiem, dla biegacza to tempo ślimacze:)). Bez większego wysiłku, z przyjemnością i bardzo fajnymi efektami.
  Acha - biegam po lesie i nie zaobserwowałam problemów z wymijaniem spacerowiczów, kijkowiczów, wózkowych i innych biegaczy - grunt to odrobina tolerancji, przestrzeń publiczna jest dla wszystkich:).

 • superekolog

  0

  Jontek Poziomka ma rację i nie ma racji, bo biegacze są różni. Są i tacy, o których pisze Poziomka. 👍 😁

 • Monika Kluź

  0

  Najważniejsze to robić wszystko z umiarem. Moja koleżanka bardzo długo przygotowywała się do maratonu. Przede wszystkim biega systematycznie i stara się zawsze dbac o kondycję, rozgrzewkę, nawonienie i oddech. Przygotowywała tez mięsnie, bo smarowała nogi kremem dip hot. Rozgrzewający przed rozgrzewkami mięśnie pogłębiała skuteczność takiej rozgrzewki. A potem pobiegła i była z siebie dumna :)

 • Oceniono 2 razy 0

  Przez te sporty nie można spokojnie pospacerować po lesie alejką, bo zaraz biegnie jakiś zdyszany sport i zakłóca kontemplację. Taka piękna przyroda dookoła, wszystko kwitnie, pachnie, rozwija się, a głupek jeden z drugim wywali jęzor na brodę i nic go nie obchodzi, niczego nie widzi, nie słyszy, tylko biegnie jak koń.

 • unsryda

  Oceniono 3 razy -3

  "5km:
  Warto wstrzymać się ze startem w zawodach na tym dystansie, najlepiej do czasu, kiedy będziemy w stanie przebiec minimum 30 minut bez zatrzymania."

  Że co???

  Chyba jaja sobie robicie? Chyba nie ma ludzi startujących w zawodach biegowych którzy mają problem z przebiegnięciem się przez 30min...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX