9 najczęstszych kontuzji biegaczy [FOTO]

20.05.2014 13:20
Achilles

Achilles fot. Shutterstock

Kontuzja. Chyba najbardziej znienawidzone słowo przez biegaczy. Zazwyczaj przytrafia się w najmniej spodziewanym momencie i niestety krzyżuje plany. Przy pomocy specjalistów Kliniki rehabilitacji sportowej Ortoreh przygotowaliśmy zestawienie najczęstszych kontuzji biegaczy.
Komentarze (13)
9 najczęstszych kontuzji biegaczy [FOTO]
Zaloguj się
 • strass1

  Oceniono 17 razy 7

  Ten kto napisał że na stan zapalny ścięgna Achillesa stosuje się maści przeciwzapalne ,proszony o wskazanie pracy, która przedstawia ,,że owe maści przenikają przez wszystkie warstwy skóry i docierają do samego ścięgna i w jakiej ilości ?!!
  Drugie: w jakim celu stosuje się masaż kostką lodu .Rozchodzi się o słowo masaż i jak się to wykonuje?Nie lepiej jak zastosuje się :okład z lodu.
  Masaż kostką lodu ,chyba po to,żeby szybciej skończyć.Kostkę lodu trzymamy w ręce,a te szybciej stopią lód i po "zabiegu".Chyba chodzi w tym ,aby obniżyć temp samego ścięgna Achillesa.
  Opierajcie się na medycynie opartej na faktach i opracowanych standardach postępowania ,a nie, co i czym was Duch św. ....namaści.

 • jaceq

  Oceniono 12 razy 6

  Dziewięć bardzo dobrych powodów, by dać sobie spokój z tym całym bieganiem. Teraz już nie ma powodów, by biegać, bo "sklep zaraz zamkną". Są na szczęście "alkohole 24".

 • nomegusta

  Oceniono 5 razy 5

  podstawowy błąd autorki artykułu: proponuje leczenie wszystkich uszkodzeń wyłącznie metodami które zna i stosuje w związku ze swoim zawodem. Brak podejścia holistycznego, brak informacji o możliwościach leczenia innymi sposobami jak tylko fizykoterapią.
  USG na nerwiak Mortona? powodzenia. Podstawowymi badaniami przy podejrzeniu nerwiaka Mortona (po ocenie lekarza) jest rezonans i EMG.

 • Przemek Fidzina

  Oceniono 6 razy 4

  Pozwolę sobie zauważyć, że w języku angielskim ten rodzaj kontuzji nazywa się "shin splint" a nie "shin splin". "Splint" to szyna medyczna. Przy takiej kontuzji czuje się usztywnienie golenia tak jakby byłby on wprawiony w szynę stabilizującą.

 • heliheli

  Oceniono 11 razy 3

  hehehehe niedouki z GW znowu knota wygrafomaniły

 • spector1

  Oceniono 2 razy 2

  @strass1
  Twoj wpis jest jest zielony co swiadczy nie tylko o twojej ignorancji .
  Twoja ocena masazu kostka lodu jest dowodem, ze jestes analfabata w zakresie leczenia i fizjo.
  Oczywiscie proponowana technika masazu kostka lodu jest idiotyczna bo jest niepraktyczna ,obszarnicza i nie jest skupiona na konkretnych miejscach kontuzji, takze tych, ktore do niej sie przyczynily.
  Masaz lodem tak, ale nie z wykorzystaniem takiego "patententu".
  Poza tym trzeba b.dobrze znac anatomie i mechanizm powstania
  kontuzji w konkretnym przypadku.W jaki sposob ortopeda moze skutecznie leczyc gdy ma zero pojecia o statyce czy kinematyce, o kinezjolof\gii nie wspomne.
  Okladac lodem to mozesz sobie brzuch gdy bedziesz cie on bolal.
  Podobny bedzie efekt da twoj patent zlodowacenia brzucha jak i sciegna achillesa.

  Za duzo naczytales sie bzdetow, w naukowej literaturze med, ktore
  nijak maja sie do rzeczywistosci. Anne Rogowska przez rok leczyli polscy specjalisci od ortopedii i fizjoterapi wg procedur PubMed. Postawili ja na nogi ,po roku "leczenia" w Polsce specjalisci z Geteborgu.
  Nabawila sie kontuzji w Geteborgu i tam tez jej sie pozbyla.
  Liczy sie wiedza i zastosowanie jej w praktyce.
  W lzejszych przypadkach takze dobre masci pomagaja w regeneracji kontuzji. Trzeba wiedziec jakie kupic, jak je stosowac ,kiedy oraz jak je aplikowac. Masci i plastry jakie stosuje pro elita tenisa to tez sciema?
  Mozna obecnie pomoc nawet na odleglosc zdesperowanemu kontuzjowanemu:
  stopa ,kolano bark czy nadgarstek itp majac jedynie do dyspozycji Skype.
  Nie potrzebne sa MRI, USG. Wywiad, demonstrowane testy przez chorego to podstawa.Gdy sprawa jest powazniejsza odsyla sie do ortopedy na konkretny zabieg (z instrukcja co wolno ortopedzie a czego nie) do szpitala. B.czesto ortopeda szkodzi, takze w tzw rozwinietych krajach.
  Wiekszosc kontuzjowanych nabawia sie urazow w pracy. Nimi nikt sie nie zajmuje.
  Leniwe biurwy wypedza sie na wybiegi jak stada baranow i owiec.
  Nie becza one podczas biegu lecz jecza po biegu jakby czekala je rzez.

  Spector

  Spector

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX