Biegasz? Czytaj! Przegląd książek o bieganiu

Will Smith stwierdził w jednym z wywiadów, że kluczem do życia jest bieganie i czytanie. Warto połączyć obie aktywności i w przerwie między treningami zajrzeć do książek o tematyce biegowej. Są świetną motywacją, inspirują i stanowią potężny zastrzyk biegowej energii. Oto kilka propozycji na wieczór z lekturą.
42-kilometrowa droga od anonimowego biegacza do szczytów sławy 42-kilometrowa droga od anonimowego biegacza do szczytów sławy wyd.galaktyka

Maratończyk. Historia Billa Rodgersa

W miarę czytania coraz częściej przechodziły mnie dreszcze. Polecam wszystkim. Biegasz czy nie - ta historia cię wzruszy i zmotywuje.

Bill Rodgers z nieznanego biegacza stał się legendą. Rekordowa wygrana w bostońskim maratonie w 1975 roku zmieniła jego losy na zawsze. Urzekająca opowieść pokazująca, że nic nie jest tak ważne w bieganiu jak po prostu bezinteresowna miłość do tego sportu."

RECENZJA: http://bit.ly/1FZFAsM

KUP JĄ NA PUBLIO.PL: http://bit.ly/1DCOMVE

Dogonić Kenijczyków Dogonić Kenijczyków Galaktyka

Dogonić Kenijczyków

"Wyobraź sobie, że jesteś miłośnikiem piłki nożnej i masz szanse przez pół roku pomieszkać z gwiazdami Manchesteru, Barcelony i Realu Madryt. Jeść z nimi, wypoczywać, trenować, podglądać ich zwyczaje, rozmawiać ze szkoleniowcami, których widzi się tylko w telewizji. Adharanand Finn właśnie to zrobił. Przeniósł się wraz z rodziną do Kenii, by podglądać mistrzów maratonu i poszukiwać świętego Graala szybkiego biegania.

Autor jest redaktorem największego biegowego magazynu - Runner's World. Finn jest białym powolnym biegaczem-amatorem, który kiedyś brał się za bary ze szkolnymi rekordami, ale porzucił swoje hobby, zatapiając w codziennym życiu cywilizowanego Anglika. Poszedł na studia, założył rodzinę. W międzyczasie przytył parę kilo i stracił formę."

RECENZJA: http://bit.ly/1Hnn9Cu

KUP JĄ NA PUBLIO.PL: http://bit.ly/1DCPoKZ

"Sztuka Biegania" Paula Radcliffe, wyd. Bukowy Las Bukowy Las

Paula Radcliffe. Sztuka biegania

"Legenda kobiecego biegania, jedna z najlepszych maratonek na świecie, Paula Radcliffe wydała książkę. Autorski poradnik "Sztuka biegania". O tym, jakie bieganie jest piękne w swej prostocie i jak cudownie rozwija ciało i umysł są tylko dwa słowa we wstępie. Potem już sam konkret: plany treningowe, pokazy poszczególnych ćwiczeń, wytyczne co jeść, jak dobrać buty i jaki kolor powinien mieć Twój mocz.

Zaskoczyła mnie ta książka - pozytywnie! Sporo jest na rynku książek byłych i aktualnych zawodników, którzy dzielą się z czytelnikami swoimi doświadczeniami. Ale to najczęściej autobiografie, autoportrety, żeby nie powiedzieć ołtarzyki. Radcliffe wielką biegaczką jest (aktualna rekordzista świata na dystansie maratońskim), ale widać to tylko w fachowości i złożoności porad, jakie serwuje czytelnikowi w "Sztuce biegania".

RECENZJA: http://bit.ly/1HnnqoY

KUP JĄ NA PUBLIO.PL: http://bit.ly/1O7n5wf

Niewiarygodny cel. Jak biegać świadomie Niewiarygodny cel. Jak biegać świadomie burdaksiazki.pl

Niewiarygodny cel. Jak biegać świadomie

"Poradnik trenera znanego z bestsellera "Urodzeni biegacze" Christophera McDougalla. Udowadnia, że każdy z nas jest stworzony do biegania, i doradza, jak osiągnąć sukces w tej dziedzinie życia.

Każdy człowiek jest stworzony do biegania! Tak uważa (i udowadnia) Eric Orton, wybitny trener znany z bestsellera "Urodzeni biegacze" Christophera McDougalla. Każdy z nas może wykorzystać niewiarygodny potencjał, jaki drzemie w ciele i umyśle. Wystarczy przestawić się na nieco inny styl biegania i sposób myślenia."

RECENZJA: http://bit.ly/1P3YtBD

KUP JĄ NA PUBLIO.PL: http://bit.ly/1DCQmH6

Radość biegania ciężko opisać słowami. Beacie Sadowskiej się udało Radość biegania ciężko opisać słowami. Beacie Sadowskiej się udało polska biega

I jak tu nie biegać - Beaty Sadowskiej

"Beata Sadowska - znana dziennikarka, która kiedyś nie znosiła biegać napisała książkę tak pozytywną i pełną energii, że naprawdę ciężko będzie po jej przeczytaniu nie pobiec.

Ta książka udowadnia, że miłość do biegania może pojawić się w każdym momencie życia. Czasem popycha nas do tego bliska osoba, czasem chęć zrzucenia paru kilo, ale bywa też tak, że nagle pojawia się impuls "może fajnie by było się poruszać, tak dla samego siebie?".

RECENZJA: http://bit.ly/1bjOHNy

KUP JĄ NA PUBLIO.PL: http://bit.ly/1yKkaD3

Stopy w chmurach Stopy w chmurach Galaktyka

Richard Askwith - Stopy w chmurach

"Opowieść o wielkiej pasji, a także okazja do przyjrzenia się jednemu z najstarszych sportów ekstremalnych oraz hołd złożony górom Wielkiej Brytanii i żyjącym tam ludziom. Gratka dla fanów biegania.

W Lake District i Snowdonii biegi górskie cieszą się wielką popularnością; zdarza się, że organizatorzy muszą ograniczać liczbę zawodników, by nie dopuścić do zadeptania unikalnych terenów. Na starcie najsłynniejszych biegów stają śmiałkowie nie tylko z Wielkiej Brytanii, ale też spoza niej; inne biegi, np. Wasdale i Ennerdale, są wydarzeniami o lokalnym kolorycie, w których uczestnicy dopingowani są przez całą społeczność, a nierzadko zdarza się, że walczący na szlaku biegacze następnego dnia na tych samych wzgórzach wypasają swe owce."

RECENZJA: http://bit.ly/1wPqioM

KUP JĄ NA PUBLIO.PL: http://bit.ly/1Q96vdL