Czego NIE potrzebujesz, żeby zacząć biegać?

23.06.2015 10:14
Czego NIE potrzebujesz, żeby zacząć biegać?

Czego NIE potrzebujesz, żeby zacząć biegać? PolskaBiega.pl

Bieganie - najtańszy ze sportów? Zdanie to brzmi jak żart, gdy spojrzymy na biegaczy obwieszonych pulsometrami, GPSami, plecakami i kompresyjnymi akcesoriami za grube tysiące złotych. Jednak większość z tych gadżetów jest całkowicie zbędna dla kogoś, kto chce rozpocząć swoją biegową przygodę. Przedstawiamy 6 produktów, które stanowią obiekt pożądania biegaczy-amatorów, a w rzeczywistości wcale nie są potrzebne, żeby zacząć biegać.
Komentarze (36)
Czego NIE potrzebujesz, żeby zacząć biegać?
Zaloguj się
 • nrozsklov

  Oceniono 176 razy 130

  na pewno nie potrzebujesz tego artykulu

 • nteros

  Oceniono 132 razy 116

  Moje subiektywne odczucie po 5 latach biegania i pokonaniu tysięcy kilometrów:
  Odzież kompresyjna- nie potrzebna, tym bardziej żeby spełniała swoją rolę musi być robiona na miarę
  Pulsometr – warto mieć. Dostarcza cennych informacji gdy jeszcze nie potrafimy odczytywać sygnałów wysyłanych przez organizm.
  Rolery – znam dziesiątki biegaczy i nikt nigdy tego nie używał…ale nie mam tego sprawdzonego, więc nie wiem
  Zawansowane zegarki GPS – jak Cię stać to kupuj, nikomu nic do tego. Tym bardziej, że żywotność takiego sprzętu liczona jest w latach i lepiej kupić lepszy sprzęt niż po roku zmieniać. Różnice w cenie między niską półką a wysoką nie są aż tak znaczące. Dużo bardziej opłaca się kupić jeden lepszy niż dwa.
  Zaawansowane systemy nawadniania – zależy co nazywamy zaawansowanymi. Jeden z pokazanych pasów ma cztery mniejsze bidony zamiast jednego dużego, co jest dużo wygodniejsze. O ile podczas godziny czy półtorej aktywności dla kogoś ze stażem biegowym nawadnianie nie jest potrzebne to dla początkującego tak. Tym bardziej gdy jest gorąco.
  Buty startowe – racja. Dopalanie sprzętem jest potrzebne gdy po tygodniach treningów rekordy na długich dystansach poprawiasz o kilka sekund.
  A prawda jest taka, że jak Cię stać i masz z tego radość to sobie kupuj co tam chcesz, nikomu nic do tego. A jak komuś to przeszkadza to niech się leczy.

 • nrozsklov

  Oceniono 85 razy 75

  to mozna bigac bez gps, ekg i pulsometru? NIEMOZLIWE!

 • kolega22

  Oceniono 65 razy 55

  właściwie, to jak się nakupuje tyle gadżetów, to nawet już chyba biegać nie trzeba, wystarczy się obwiesić i stanąć na odpoczynek w ruchliwym (biegaczowo) miejscu, a zaslużony podziw i tak się należy.

 • lorl2

  Oceniono 38 razy 32

  Z tego co widzę fejsie to biegać da się nawet bez butów ale bez endomondo czy innego runkeepera to nikt z domu nie wychodzi.

 • kocurxtr

  Oceniono 30 razy 24

  do biegania potrzebne jest tak naprawdę tylko jedno: dobre buty (chronią stawy)
  opcjonalnie stoper lub zegarek (żeby nie spóźnić się do domu na obiad/kolację itp)
  bez pulsometru się da (o ile nie biegamy wyczynowo)
  bez bidonu się da (o ile nie biegniemy 100km)
  bez całej reszty w zasadzie się da , naprawdę !
  wystarczy biegać :)

 • kudlatynaklacie

  Oceniono 43 razy 21

  Z tymi pulsometrami to bzdura, są bardzo przydatne dla początkujących, którzy chcą spalić tłuszczyk. Nie musisz precyzyjnie znać stref tętna, trzeba tylko uważać, żeby nie było za wysokie.

 • m5

  Oceniono 22 razy 12

  Na prawdę, musicie takie artykuły płodzić!? Przecież każdy jest wolny i może robić ze swoimi pieniędzmi co chce. Nie naśmiewam się gdy ktoś na bieg 5km wychodzi z plecakiem "z bukłakami", nie naśmiewam się gdy jego endomondo pokazuje że przebiegł 2km ani nie naśmiewam się z niczego innego, z czego inni "wielcy" sportowcy-amatorzy by się naśmiewali, bo najważniejsze jest że ruszył(a) się z domu i biega. Pozdrawiam

 • sselrats

  Oceniono 27 razy 9

  Do biegania potrzebna tylko jest biegunka.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX