Koniec laby! Nasi biegacze trenują tak ciężko, że dosłownie... padają na twarz

Po letnich startach, igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro, polscy lekkoatleci wyjechali na zasłużone urlopy. Wakacje trwały jednak krótko. Niedawno zaczęły przygotowania do przyszłorocznych startów, dzieląc się tym na swoich profilach społecznościowych.

Koniec laby! Nasi olimpijczycy trenują tak ciężko, że dosłownie... padają na twarz

Po letnich startach, igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro, polscy lekkoatleci wyjechali na zasłużone urlopy. Wakacje trwały jednak krótko. Niedawno zaczęły przygotowania do przyszłorocznych startów, dzieląc się tym na swoich profilach społecznościowych.

***

Joanna Jóźwik ma za sobą niezwykle udany debiut na igrzyskach olimpijskich, w których zajęła piąte miejsce. Po świetnych występach w Brazylii, razem ze swoją przyjaciółką wyleciała na wakacje do włoskiego Rimini.

instagram.com/joanna.jozwikinstagram.com/joanna.jozwik

Po wznowieniu treningów Jóźwik sporo czasu spędzała na siłowni, gdzie wykonywała podstawowe ćwiczenia. - Pracowałam nad mięśniami brzucha, grzbietu. Robiłam przysiady na bardzo małych obciążeniach oraz przeróżne ćwiczenia z ciężarem własnego ciała.

Oczywiście oprócz zajęć na siłowni, Jóźwik wznowiła również treningi biegowe. Tygodniowo pokonywała około 45 km. Obecnie przebywa na obozie w Centralnym Ośrodku Sportu w Zakopanem, gdzie wykonuje główne intensywne treningi, głównie siłowe.

Oprócz przysiadów ze sztangami 25-letnia zawodniczka wykonuje również ćwiczenia z wykorzystaniem tzw. mini-bandów, czyli specjalnych gum oporowych, które sprawdzają się zarówno podczas rozgrzewki lub w pełnym treningu.

#workworkworkworkwork #assinprogress ????????

Film zamieszczony przez użytkownika Joanna Jóźwik (@joanna.jozwik)

Emilia Ankiewicz i Joanna Jóźwik Emilia Ankiewicz i Joanna Jóźwik instagram.com/joanna.jozwik

Ankiewicz&Jóźwik

W Zakopanem trenują również inne polskie lekkoatletki. Wśród nich m.in Emilia Ankiewicz, przyjaciółka Jóźwik, która specjalizuje się w biegu na 400 metrów przez płotki. Podczas igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro została nawet okrzyknięta w internecie, jako najpiękniejsza sportsmenka całej imprezy.

 

Emilia Ankiewiczinstagram.com/emilia.ankiewicz

A po niektórych intensywnych treningach na siłowni, dziewczyny dosłownie... padają na twarz. Zresztą sami zobaczcie.

Karolina Kołeczek

Młoda sprinterka na dystansie 100 metrów przez płotki, również ma za sobą debiut na igrzyskach olimpijskich. Wprawdzie nie awansowała do półfinału, ale wiele wskazuje na to, że w nadchodzącym sezonie może być tylko lepiej. Karolina z wielkim zapałem zaczęła przygotowania, czym chętnie dzieli się filmikami z treningów na swoim instagramie. Jej konto obserwuje 8 tys. użytkowników.

Mondays ????#weights#gym#workout#workday#training#nike??

Film zamieszczony przez użytkownika Karolina Kołeczek (@karolinakoleczek)

Powoli do przodu #training#speed#loughborough#newteam????????

Film zamieszczony przez użytkownika Karolina Kołeczek (@karolinakoleczek)

Karol Zalewski urodził się 23 lata temu w Reprezentuje barwy KS AZS UWM Olsztyn. Jest dwukrotnym młodzieżowym mistrzem  Europy z Tampere (2013 r.) i Talinna (2015 r.) na dystansie 200 metrów. Karol Zalewski urodził się 23 lata temu w Reprezentuje barwy KS AZS UWM Olsztyn. Jest dwukrotnym młodzieżowym mistrzem Europy z Tampere (2013 r.) i Talinna (2015 r.) na dystansie 200 metrów. instagram.com/sprintbyyoga

Karol Zalewski

Po niezbyt udanych igrzyskach olimpijskich w Rio (Zalewski nie awansował do półfinału sprintu na 200 metrów), 23-letni zawodnik zaczął ciężkie treningi.

Zalewski bez wątpienia jest jednym z najlepiej wyrzeźbionych polskich biegaczy. Po części wynika to z jego profesji, czyli biegów sprinterskich na 200 metrów, gdzie posiadanie odpowiedniej ilości tkanki mięśniowej jest kluczową sprawą. Z drugiej strony wielką pasją młodego sportowca jest joga. Niezwykłe umiejętności Karola możecie podziwiać m.in.  TUTAJ.

A oto próbka niesamowitych możliwości na jednym z ostatnich treningów. Kto tak potrafi?

Uwaga! Trzęsienie ziemi! ?????? A Ty? Ile jesteś w stanie wytrzymać?

Film zamieszczony przez użytkownika Karol Zalewski ?? (@sprintbyyoga)

Adam Kszczot

Zdaje się, że wicemistrz świata w biegu na 800 metrów już zapomniał o nieudanych dla siebie igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro. 27-letni biegacz rozpoczął przygotowania i na co dzień trenuje w swoim klubie RKS Łódź. Założył nowy fan page na Facebooku, na którym wygląda na to, że będzie znacznie bardziej aktywny niż wcześniej.

Poniżaj próbka siłowych możliwości naszego świetnego zawodnika. Widać, że energia wręcz rozpiera. Adam, trzymamy kciuki!

W treningach utytułowanego średniodystansowca towarzyszy jego żona - Renata. Z takim wsparciem wymagające przygotowania z pewnością przebiegają znacznie łatwiej ;-)

Adam Kszczot i jego żona RenataAdam Kszczot i jego żona Renata (facebook.com/adamkshot)

Artur Kuciapski

Po rocznej przerwie od biegania spowodowanej dwuletnimi problemami z kontuzją, przygotowania do nadchodzącego sezonu wznowił również Artur Kuciapski. 23-letni wicemistrz Europy z Zurychu w biegu na 800 metrów podobnie jak Jóźwik i Ankiewicz, przebywa na obozie w COS w Zakopanem.

Wygląda na to, że o formę utalentowanego sportowca możemy być spokojni. Co jak co, ale siła jest!

#thegym #powroty #sa #ciężkie #nike #no #pain #no #gain ????

Film zamieszczony przez użytkownika Artur Kuciapski (@arturkuciapski)