OWM2016. Najszybsze maratony świata. Życiówka niemal gwarantowana?

Nie wiesz gdzie pojechać na zawody aby zrobić życiówkę? Może największa szansa na rekord jest tam gdzie padały rekordy świata w maratonie? Sprawdź gdzie najczęściej ustanawiano rekordy świata.
Germany Berlin Marathon Germany Berlin Marathon www.bpb.de

BMW Berlin Marathon

Bieg maratoński w Berlinie to rekordzista pod względem ustanowionych na nim rekordów świata. Ostatnich 6 rekordów świata mężczyzn padło na niemieckiej ziemi, a w sumie siedmiokrotnie. Aktualny rekord świata mężczyzn pochodzi właśnie z Berlina, ustanowiony przez Dennisa Kimmeto (2:02:57). Trzykrotnie padał tutaj również rekord świata kobiet. Berliński maraton to trzeci co do wielkości maraton w Europie w 2014 roku.

Virgin Money London Marathon Virgin Money London Marathon www.mensfitness.co.uk

Virgin Money London Marathon

Maraton w Londynie to ulubione miejsce kobiet do wybiegania rekordów świata. Rekordowe wyniki u kobiet padały tu sześciokrotnie. Także panowie pobijali najlepszy wynik świata, udało im się to trzykrotnie. Na ten moment rekord świata kobiet jest przypisany do Londynu za sprawą Pauli Radcliffe, której rekord (2:15:25) od blisko 12 lat nie został pobity.

Tokyo Marathon Tokyo Marathon Joseph Tame

Tokyo Marathon

Maraton w Tokyo to popularny kierunek wśród biegowych obieżyświatów. Na tej imprezie ustanowiono rekord świata mężczyzn pięciokrotnie. Ciekawa historia związana jest z czterema z nich. Otóż czterech różnych Japończyków poprawiło rekord w tym samym roku. Wszystkie rekordy padły w 1935 roku gdy maraton odbył się w marcu (dwukrotnie), kwietniu i listopadzie.

ABN AMRO Rotterdam Marathon
Toplopers voor de start
Foto ;Pim Ras ABN AMRO Rotterdam Marathon Toplopers voor de start Foto ;Pim Ras PIM RAS

NN Maraton Rotterdam

Maraton w portowym mieście doczekał się trzech rekordów świata, które ustanowili biegacze w latach 80. Dwa rekordy męskie (Carlos Lopes - 1985r. - 2:07:12 oraz Belayneh Densamo - 1988r. - 2:06:50) i jeden kobiecy (Tegla Loroupe - 1998r. - 2:20:47).

TCS New York City Marathon TCS New York City Marathon www.nydailynews.com

TCS New York City Marathon

Maraton Nowojorski należy do elitarnego grona World Marathon Majors i jest to jedna z najważniejszych imprez biegowych na świecie. Panie upodobały sobie to miejsce do bicia rekordów świata. Ustanawiany był on tutaj czterokrotnie. Ciekawostką jest, że dwukrotnie uczyniła to Grete Waitz z Norwegii i to rok po roku, poprawiając swój czas o blisko 5 minut.

Jak przebiec maraton w 4 godziny Jak przebiec maraton w 4 godziny Fot. materiały prasowe

Orlen Warsaw Marathon

Trasa Orlen Warsaw Marathonu jest najszybszą trasą maratońską w kraju. Czy padnie tutaj rekord świata? Oby! Na pewno byłoby to nie lada wydarzenie. Jak będzie przekonamy się już pod koniec kwietnia.

 

Orlen Warsaw Marathon