Piotr Hercog zwycięzcą Ultra Fiord w Patagonii!

Dystans stu mil, bagna, lodowce, kolczaste krzewy i ponad siedem tysięcy metrów przewyższeń! To wszystko w jednym biegu, Ultra Fiord w Patagonii w prowincji Ultima Esperanza, który zwyciężył Polak, zawodnik Salomon Suunto Team, Piotr Hercog.

Na początku kwietnia została rozegrana trzecia edycja Ultra Fiord, mimo to wyścig zyskał już miano jednego z najtrudniejszych biegów górskich świata. Zmienne warunki pogodowe, z których słynie Patagonia, lodowce, bagna, kolczaste krzewy, ponad siedem tysięcy metrów przewyższeń to tylko niektóre z czynników charakteryzujących ten bieg. Z tym większą radością mamy zaszczyt poinformować, że w Ultra Fiord 2017, na koronnym dystansie stu mil, pierwsze miejsce zdobył Piotr Hercog, zawodnik Salomon Suunto Team

Już od startu Piotr trzymał się w prowadzącej, czteroosobowej grupie. Po oderwaniu się od czołówki i stu czterdziestu samotnych kilometrów biegu, zameldował się na mecie z dwugodzinną przewagą nad kolejnym zawodnikiem - przedstawicielem gospodarzy Emmanuelem Acuna.

- Mocno wyniszczające zawody, myślę, że mocniej niż UTMB. Trasa bardzo zróżnicowana, od bagien, w których noga potrafiła wpaść po kolana, gdzie nie dało się truchtać i gdzie co chwilę się wywracałem, po lodowce, o których mogę powiedzieć, że były trudniejsze i bardziej skomplikowane niż odcinek między szczelinami na dojściu do drugiego obozu na Piku Lenina. No i ostatnie 50km po szutrach, naprawdę mocno orzące psychikę ...ale udało się! - tak brzmiały pierwsze wrażenia Piotra na mecie brzmiały.

Wielki Wiosenny Test Butów Do Biegania Polska Biega 2017

Warto wspomnieć, iż w 2015 roku Ultra Fiord na dystansie 70 mil jako pierwszy ukończył Xavier Thevenard, późniejszy zwycięzca Ultra Trail du Mont Blanc 2015

Trudny i niebezpieczny bieg niesie ze sobą również smutne wypadki. W zeszłym roku, z powodu hipotermii zmarł meksykański biegacz Arturo Martinez Rueda, również walczący na dystansie 100 mil.

Jesteśmy dumni z osiągnięć naszego rodaka. Gratulujemy w imieniu redakcji Polska Biega.