Jaglany detoks dla biegaczy [konkurs - książka do wygrania]

Ty to możesz sobie na wszystko pozwolić, skoro tyle biegasz. Wszystko spalisz przecież - często słyszę od znajomych. Nic bardziej mylnego. Intensywny i długotrwały wysiłek wymaga zdrowej, dobrze zbilansowanej i przemyślanej diety. Jedzenie "wszystkiego" nie służy nawet biegaczom.

Dieta oparta na wysoko przetworzonych, zakwaszających nasz organizm produktach, nie służy nikomu, a tym bardziej biegaczom. Zwiększa ryzyko kontuzji, dużo gorzej regenerujemy się po wysiłku, organizm trudniej sobie radzi ze stanami zapalnymi.

Maratony zbierają żniwo kontuzji, a jedną z przyczyn, oprócz słabego przygotowania i źle dobranych obciążeń treningowych, jest brak wiedzy o odżywianiu.

Książka Jaglany detoks dla biegaczy to swego rodzaju forma terapii, propozycja zmiany nawyków. Podpowie nam jak zrzucić kilka zbędnych kilogramów, by osiągnąć upragnioną wagę startową, pomoże zoptymalizować proporcję tłuszczu do masy mięśniowej. Wyjaśni ważne aspekty dbania o zdrowie, jak konieczność remineralizacji organizmu, utrzymane równowagi kwasowo-zasadowej, zapotrzebowanie na składniki mineralne oraz witaminy u osób regularnie biegających. A przede wszystkim podpowie  mnóstwo przepysznych przepisów z kaszy jaglanej i nie tylko.

Autor książki, Marek Zaremba to dietoterapeuta, specjalista od medycyny komórkowej, autor bloga www.gotujzdrowo.com. Główną bohaterką książki jest kasza jaglana. Robi się ją z prosa, jednego z najstarszych zbóż. Jest pełna witamin i minerałów, jest lekkostrawna, nie zawiera glutenu, jest jednym z nielicznych zbóż o działaniu zasadotwórczym. Poza tym, moim osobistym zdaniem, jest bardzo smaczna. Kto nie wierzy w smak kaszy, niech wypróbuje chociażby Humus Jaglany z pieczoną papryką,  który publikowaliśmy dwa tygodnie temu, a który pochodzi z tej właśnie książki. Albo sprawdzi jutrzejszy przepis na deser ze zdjęcia: pudding jaglano-bananowy.

Mamy dla was kilka egzemplarzy. Żeby otrzymać tę książkę, wystarczy napisać w kilku słowach

Za co lubię kaszę jaglaną

Odpowiedzi proszę wysyłać na adres: polskabiega@agora.pl. W temacie maila napiszcie (koniecznie): Jaglany detoks dla biegaczy. Autorzy najciekawszych wypowiedzi dostaną od nas książkę.

Na odpowiedzi czekamy do 15 sierpnia 2017r.