Tragedia na Maratonie Warszawskim. Zmarł biegacz, który zasłabł na trasie

Podczas 39. Maratonu Warszawskiego zmarł jeden z uczestników, który stracił przytomność na trasie.

Mimo wielogodzinnej reanimacji nie udało się uratować jednego z biegaczy, który zasłabł na trasie niedzielnego Maratonu Warszawskiego. Fatalną wiadomość potwierdzili już organizatorzy imprezy, a w sprawę zaangażowała się prokuratura.

"Ze smutkiem zawiadamiamy, że wczoraj, 24 września 2017 roku, jeden z uczestników 39. PZU Maratonu Warszawskiego stracił przytomność na trasie biegu. Służby ratownicze obsługujące bieg udzieliły natychmiastowej pomocy, karetka zabezpieczenia medycznego imprezy po półtorej minuty od wezwania była na miejscu. Zawodnik został przewieziony do Szpitala Bielańskiego, gdzie, po kilkugodzinnej akcji ratunkowej, nie udało się go uratować. Myślami jesteśmy z rodziną biegacza, której składamy wyrazy głębokiego współczucia.

Jako organizator zobowiązujemy się do pełnej współpracy ze służbami publicznymi w celu wyjaśnienia wszystkich okoliczności zdarzenia. Do czasu wyjaśnienia sprawy, nie będziemy udzielać żadnych dodatkowych informacji.

Raz jeszcze pragniemy złożyć kondolencje rodzinie zmarłego" - tak brzmi specjalne oświadczenie Fundacji "Maraton Warszawski".

DRAMAT KENIJKI NA OSTATNICH METRACH MARATONU WARSZAWSKIEGO

Komentarze (83)
Tragedia na Maratonie Warszawskim. Zmarł biegacz, który zasłabł na trasie
Zaloguj się
 • wuwu2014

  Oceniono 14 razy 8

  Bardzo przykre, ale takie rzeczy zdarzają się i będą się zdarzać. A wczoraj statystycznie rzecz ujmując (jak co dzień) 250 osób w Polsce umarło na zawał. Większość z nich zapewne nie biegało, nie uprawiało żadnego sportu i śmiem zaryzykować nie prowadziło praktycznie żadnej aktywności fizycznej za to miało z pewnością sporą nadwagę. Wnioski każdy powinien wyciągnąć sam.

 • aria-pura

  Oceniono 12 razy 4

  Na trasie maratonu umarł biegacz, na ściance wspinaczkowej zabiła się policjantka - wiadomości tylko z jednego dnia. Sport to zdrowie, agentka towarzyska jego mamunia :/.

 • dimo333

  Oceniono 7 razy 3

  do nieukow historyczny biegacz tez padl martwy z wysilku w miescie z wysilku po przekazaniu wiadomosci o zwyciestwie

 • secateur

  Oceniono 7 razy 3

  Sport to zdrowie.

 • moontravel

  Oceniono 2 razy 2

  Sport to zdrowie mówili...

 • antybandzior

  Oceniono 12 razy 2

  nieodpowiedzialność biegaczy jest porażająca, kolejna ofiara? ile jeszcze trzeba? dlaczego nikt nie zamknie tego biegu śmierci? albo niech biegną gdzie bezpieczniej, może w lesie, po polach, gdzie dzieci nie będą musiały patrzeć na śmierć na ulicy w europejskiej stolicy...

 • iksis

  Oceniono 4 razy 2

  Kolejna afera w Warszawie!

 • cleryka

  Oceniono 10 razy 2

  Szkoda,że ludzie przeceniaja swoje zdrowie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX