40. PZU Maraton Warszawski [informator]

Maraton Warszawski obchodzi w tym roku swój 40. jubileusz. Bieg odbędzie się 30 września, a start zaplanowany jest na godz. 9:00. Trasa maratonu po raz pierwszy w historii będzie przebiegać przez Ogród Zoologiczny. Uczestnicy pobiegną przez najbardziej charakterystyczne miejsca na mapie Warszawy.

Maraton Warszawski zmiana organizacji ruchu

Stare i nowe miasto, Żoliborz oraz Marymont

W związku z zamknięciem Wisłostrady (na odcinku między ul. Krasińskiego i ul. Grodzką) od 21:00 w sobotę 29 września do 20:30 w niedzielę 30 września ruch w kierunku południowym powinien odbywać się ulicami położonymi na zachód od rejonu Starego i Nowego Miasta (głównie ciągiem al. Jana Pawła II).

Praga Północ

W rejonie Placu Hallera komunikacja powinna odbywać się w oparciu o przejezdne przez cały czas we wszystkich kierunkach Rondo Starzyńskiego (z wyjątkiem ruchu
w kierunku ul. św. Wincentego). W czasie trwania biegu wjazd do tego rejonu powinien odbywać się od strony ul. Modlińskiej z uwagi na zamknięcie wjazdu na Pragę Mostem Gdańskim, zaś wyjazd w kierunku Bródna przez ul. Modlińską i Trasę Toruńską; utrudnienia będą występować w godz. 8:40-15:00

Trasa 40. PZU Maratonu Warszawskiego

Powiśle

Na odcinku Zajęcza – Agrykola (ciągu ulic Zajęcza – Herberta – Rozbrat – Górnośląska – Hoene-Wrońskiego) wyłączenie z ruchu w godz. 9:00-11:40; przejazd między wschodnią a zachodnią częścią Powiśla oraz przedostania się na drugą stronę Wisły możliwy mostem Łazienkowskim. Ruch samochodowy na ul. Wioślarskiej i Solec, będzie odbywał się bez zmian włącznie z wjazdami/ zjazdami na most Poniatowskiego oraz most Łazienkowski

Maraton Warszawski start i meta

Start Maratonu Warszawskiego zaplanowany jest na godzinę 9:00, biegacze ruszą ulicą Konwiktorską w kierunku Placu Wilsona, a następnie wzdłuż Wisły na Most Gdański. Po prawej stronie Wisły trasa poprowadzona została przez warszawski Ogród Zoologiczny. Następnie biegacze wrócą na lewą stronę Mostem Świętokrzyskim i pobiegną w stronę Łazienek Królewskich. Maratończycy będą musieli zmierzyć się m.in. z długim podbiegiem na ulicy Belwederskiej. Wybrzeżem Gdańskim skierują się już w stronę mety zlokalizowanej przy Multimedialnym Parku Fontann.

Jubileusz Maratonu Warszawskiego - mapaJubileusz Maratonu Warszawskiego - mapa http://pzumaratonwarszawski.com/

Maraton Warszawski, odbiór pakietów

Biuro Zawodów zlokalizowane będzie w Pałacu Kultury i Nauki (plac Defilad 1, wejście od ul. Marszałkowskiej)
Godziny otwarcia Biura Zawodów:
28 września 2018 (piątek) – 12:00 – 20:00
29 września 2018 (sobota) – 10:00 – 20:00
Uwaga! W dniu biegu, Biuro Zawodów nie będzie czynne.

Jak powinny wyglądać ostatnie trzy tygodnie przed Maratonem Warszawskim? [porady maratończyków]

Maraton Warszawski, kiedy koniec?

Uczestników obowiązuje limit czasu wynoszący 6 godzin 30 minut, liczony od strzału startera. Uczestnicy, którzy nie ukończą biegu we wskazanym limicie czasu lub nie przekroczą punktów pomiaru czasu z poprzedniego punktu we wskazanym limicie czasu, zobowiązani są do przerwania biegu i zejścia z trasy lub dojechania do mety busem z napisem KONIEC BIEGU. Uczestnicy pozostający na trasie po upływie wskazanego limitu czasu, czynią to na własne ryzyko i odpowiedzialność, stosownie do przepisów ruchu drogowego i Kodeksu Cywilnego.

40. PZU Maraton Warszawski. Pierwszy start w maratonie. O czym warto pamiętać?

Maraton Warszawski, wyniki

Wyniki biegu będą dostępne online na stronie biegu oraz wywieszane na bieżąco przy punkcie INFO zlokalizowanym w pobliżu sceny głównej. Końcowe wyniki znajdziesz na stronie: www.pzumaratonwarszawski.com.

Strategia w dniu startu na dystansie maratonu

Maraton Warszawski, gdzie oglądać?

Transmisja z 40. PZU Maratonu Warszawskiego będzie dostępna na stronie internetowej imprezy. Zaproś swoich znajomych, którzy nie mogą być z nami 30 września na trasie, do śledzenia zmagań uczestników przed ekranem.