Spiropharm Marathon Project. Wciąż masz szansę pojechać na maraton do Bostonu lub Londynu!

Marzysz o starcie w legendarnym maratonie: w Londynie lub Bostonie? To nie zwlekaj i weź udział w Spiropharm Marathon Project. Dla zwycięzców czekają m.in. pakiety startowe, przelot, opieka trenerska i sprzęt sportowy.

Spiropharm Marathon Project przedłuża do końca roku termin nadsyłania zgłoszeń zainteresowanych startem w przyszłorocznym 121. Boston Marathon lub Virgin Money London Marathon. Organizatorzy projektu wyłonią dwie osoby, które otrzymają pakiet startowy na wybrany maraton. To nie koniec atrakcji. Dla szczęśliwców przewidziane są również plany przygotowawcze, badania wydolnościowe, suplementacja, wsparcie trenerskie i sprzęt sportowy. Spiropharm pokryje też koszty podróży oraz pobyt na miejscu.

Akcja skierowana do wszystkich!

To pierwszy na polskim rynku biegowym projekt, w ramach którego uczestnicy mają szansę pobiec w jednym z największych maratonów na świecie z cyklu Abbot World Marathon Majors,czyli zawody w Berlinie, Bostonie, Nowym Jorku, Chicago, Tokio i Londynie.

TOP 6 ŚWIATOWYCH GIGANTÓW, CZYLI WORLD MARATHON MAJORS

Do tej pory możliwość startu w najbardziej prestiżowych i największych maratonach świata otrzymały cztery osoby, które zrealizowały swoje marzenia o maratonie w Tokio, Berlinie i Chicago. Warto podkreślić, że uczestnicy projektu finansowanego przez Spiropharm nie muszą się martwić o koszty związane z wyjazdem, otrzymują pakiety startowe, kompleksowe wsparcie trenerskie, darmową podróż, noclegi oraz sprzęt sportowy.

Do wybranego maratonu będą przygotowywać się z trenerem oraz zapewnione zostaną badania medyczne. Akcja skierowana jest również do osób głuchych i niesłyszących. Dzięki firmie Migam materiały dotyczące projektu zostały przetłumaczone na język migowy.

Małgorzata Banaś, zwyciężczyni wyjazdu na BMW Berlin Maraton w ramach Spiropharm Marathon ProjectMałgorzata Banaś, zwyciężczyni wyjazdu na BMW Berlin Maraton w ramach Spiropharm Marathon Project Małgorzata Banaś, zwyciężczyni wyjazdu na BMW Berlin Maraton w ramach Spiropharm Marathon Project

 "Nie szukamy zawodowych biegaczy"

- Udział w największych maratonach świata z cyklu Abbott World Marathon Majors to marzenie wielu polskich biegaczy. Cieszymy się, że w jego realizacji pomogliśmy już czterem uczestnikom naszego projektu, którzy dzięki udziałowi w programie stanęli na starcie maratonów w Tokio, Berlinie i Chicago. Teraz czas na kolejnych biegaczy, którzy w ramach Spiropharm Marathon Project wyjadą na kwietniowe biegi do Bostonu i Londynu. Nie szukamy zawodowych biegaczy, tylko ludzi, dla których aktywność fizyczna i dbałość o zdrowie okazały się kluczem do lepszego, bardziej komfortowego
życia. Poprzez Spiropharm Marathon Project chcemy oczywiście pomóc spełniać biegowe marzenia, ale także edukować i propagować kompleksowe dbanie o zdrowie wśród osób, które chcą świadomie wpływać na jakość swojego życia. Chcemy pokazywać ich historie, aby inspirować innych do walki o lepszego siebie. Do wysyłania zgłoszeń zachęcamy wszystkich biegaczy, a w szczególności społeczność osób głuchych i niesłyszących. Rekrutacja na wiosenne maratony potrwa do końca tego
roku, więc nie warto czekać ze zgłoszeniem – mówi Piotr Franczak, prezes zarządu firmy Spiropharm S.A, organizatora projektu.

Jak wygrać pakiet?

Do Bostonu i Londynu polecą autorzy najbardziej inspirujących historii, uzasadniających spełnienie marzenia o starcie w maratonie z cyklu Abbot World Marathon Majors.

Zgłoszenia kandydatów, również osób głuchych i niedosłyszących, przyjmowane są na stronach internetowych boston.spiropharmmarathon.pl oraz london.spiropharmmarathon.pl. Rekrutacja trwa do końca roku. Szczęśliwców, którzy wiosną spełnią biegowe marzenia, organizatorzy ogłoszą w pierwszym tygodniu stycznia (najpóźniej 6 stycznia)

Pierwszym zwycięzcą Spiropharm Marathon Project był Mikołaj Kubicz, który wygrał przelot i start w Tokyo Marathon. Wśród tysięcy uczestników tegorocznego BMW Berlin Maraton znaleźli się również Witold Tosik oraz Małgorzata Banaś, osoba głucha.

Małgorzata Banaś i Witold Tosik z medalami BMW Berlin MaratonMałgorzata Banaś i Witold Tosik z medalami BMW Berlin Maraton Małgorzata Banaś i Witold Tosik z medalami BMW Berlin Maraton